VWmotion.lv • Apskatīt tēmu - Golf IV / Bora bardačoka vāka remonts

Dari pats

Golf IV / Bora bardačoka vāka remonts

Sadaļa, kurā publicēt aprakstus par pašu paveiktiem darbiem
Reklāma
 

Golf IV / Bora bardačoka vāka remonts

Atbildēt androns » 2012/Jan/22, 15:56

Problēma sekojoša - nez kādā veidā izlauzts bardačoka rokturis + kaut kas mēģināts taisīt un sakausēts tur daudz kas.
Varianti - pirkt jaunu vai lietotu. Melnu lietotu vēl varbūt varētu atrast, bet smilšukrāsas saloni gan ir dizgan reti.
No angļu mašīnas tāpat nekas no tā bardačoka neder.
Tad nu jaucam.
Lai visu noņemtu civilizēti, ir jāsāk ar viduskonsoles aizmugurējās daļas ja ne noņemšanu, tad vismaz atskrūvēšanu, lai viņa ir kustīga. Kaut gan var arī to nedarīt - var kaut kā izmudrīt viduskonsoles vidējo daļu (tā, kas ap ātrumkloķi). Tā, kā man vēl bij ručņika troses jāmaina, tad es tomēr smuki ņēmu nost visu, ko tur vajg.

Nepieciešami instrumenti jaukšanai - T15 torx un, ja ir vidējais rokas balsts, tad vēl M13 atslēdziņa. Ā - plakanais skrūvgriezis noderēs lai kaut kur kaut ko atklipsēru vai paķeksētu.
vw32.JPG


1) No sākuma ar plakanu skrūvgriezi atklipsējam aizmugures pelnutrauka dekoratīvos sānu vāciņus (abās pusēs)
vw01.JPG


2) Tad atklipsējam paša pelnutrauka stiprinājumus (abās pusēs). Uzmanamies, lai nepalido un nepazūd tie zobratiņi vai atsperes.
vw02.JPG


3) Nedaudz jāpieloka metāla skaviņas un jāizvēlk ārā aizmugurējais dzērienu turētājs.
vw03.JPG


4) Ja mašīnai ir elkoņbalsts, tad jāatklipsē KREISĀS puses elkoņbalsta vāciņš. Ja elkoņbalsta nav, tad tā vietā atrodas maza kastīte, kuru var neaiztikt.
vw04.JPG


5) Pēc tam ar M13 atslegu jāizskrūvē skrūve. Un tad elkoņbalsts noņemās nost.
vw05.JPG


6) Tad atskrūvē 2 skrūves, kas notur aizmugures konsoles aizmugurējo daļu.
vw06.JPG


7) Tad jānoņem dekoratīvie vāciņi skrūvju caurumiem viduskonsoles aizmugurējās daļas un vidējās daļas savienojuma vietā. (abās pusēs)
vw10.JPG


8) Jāizskrūvē skrūvju caurumos esošās skrūves (abās pusēs)
vw11.JPG


9) Ja grib noņemt viduskonsoles aizmugurējo daļu pavisam, tad aizmugurējā daļa jāceļ uz augšu. Jāiebāž roka un jāatvieno bākas vāciņa attaisīšanas poga.
vw07.JPG


10) Noņemot aizmugurējo daļu izskatās šādi.
vw08.JPG


11) Lai turpinātu viduskonsoles vidējās daļas noņemšanu, attaisam priekšējo pelnutrauku un izņemam ārā pašu konteineri. Apakšā ir skrūve, kas jāatskrūvē.
Pēc tam pelnutrauku jāpastumj tā kā dziļāk uz motortelpas pusi līdz abās pusēs skrūvei redzamie āķīši atāķējas no spīdīgās metāla joslas. Tad pelnutrauku jāvek ārā un jāatvieno piepīpētāja ligzdas štepselis.
vw09.JPG


12) Tālāk ir jāatvieno viduskonsoles vidējās daļas galu skrūves (kāju nodalījuma dziļajā galā) (abās pusēs)
vw12.JPG


13) Jālāk vajag izķeksēt ātrumkloķa 'ādas' apakšējās daļas rāmīti no vietas un tad uzmanīgi var ņemt nost viduskonsoles vidējo daļu.

14) Tad jāatskrūvē bardačoka apakšējās skrūves (4 gab!)
vw13.JPG

vw14.JPG


15) Un tad jāatskrūvē bardačoka augšējās skrūves (3 gab)
vw15.JPG


16) Lai izņemtu bardačoku es to malas plastmasu tikai nedaudz paliecu nost ... kaukā negribējās riskēt kauko noplēst viņu ņemot nost.
vw16.JPG


17) Ņemot nost bardačoku, neaizmirstam arī atvienot bardačoka apgaismojuma spuldzīti!

18) Lai noņemtu pašu bardačoka vāku, vajag kādu nelielu priekšmetu izspiest abās pusēs eņģēs plastmasas stienīšus. Vienā pusē tas stienīts ir ielikts no bardačoka ārpuses, otrā - no iekšpuses.
Vēl jānoņem bremzējošais zobrats bardačoka kreisajā pusē. Un tad jau prātīgi darbojoties bardačoka vāks ir rokās.

19) Ņēmu 2 parastus virtuves nažus un palēnām lauzu vaļā bardačoku. Visa laušana ir no apakšējas malas pārsvarā. 20 minūtes un rezultāts man uz galda. :naac:
vw17.JPG


20) Izjaucot vāku atklājas kāda meistara līkroča centieni saremontēt to rokturi bez vāka atlaušanas vaļā. :esmu_lol: :emo:
vw18.JPG

vw19.JPG

vw20.JPG

vw21.JPG

vw22.JPG

vw23.JPG


21) Nedaudz piestrādājot ar nazi, plastmasas nelīdzenumi ir nogludināti un rokturis beidzot iestājas savā vietā. (Abas asītes ir jāizņem ārā un pēc roktura ielikšanas vietā, tās jāieliek atpakaļ.)
vw24.JPG


22) Tā kā oriģināli asītēm gali tiek aizkausēti, tad lai izvairītos no nejušas asītes izkrišanas, es pielīmēju mazu plastmasas gabaliņu, kas kalpos kā stoperis, ja nu asīte izdomā aiziet pastaigāties.
vw25.JPG


23) Pirms līmēšanas.
vw26.JPG


24) Visu saliku, pārbaudīju un tad uz visiem vāka izciļņiem saziedu līmi.
vw27.JPG


25) Saspiežu vāka daļas kopā un nosaitēju ar kravas štropi, jo līme žūstot izplešas. Tā kā vāks ir nedaudz ieliekts, tad no otras puses es tru aizbāzu kaut kādas grāmatas utt, lai panāktu, ka abas daļas tiek saspiestas visās vietās.
vw28.JPG


Izmantotā līme:
vw29.JPG


26) Rezultātā kad vāka līme ir sakaltusi, tad visu reversā kārtībā daram, lai vāku uzliktu atpakaļ.
vw30.JPG

=D>

Automašīnas salōnā - visu liekas atpakaļ +/- apgrieztā secībā kā ņēmām nost.

Izmaksas - līmes tūbiņa - 3.50 Ls (cenuklubā uz atlaidi pat bija) :krajejs_var:

Xplodam bij cita problēma ar bardačoka vāku - noņemšana tāda pati kā šeit, pats remonts savādāks :arrow: viewtopic.php?f=57&t=20928#p502720
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Re: Golf IV / Bora bardačoka vāka remonts

Atbildēt ajsain » 2012/Mai/23, 22:04

Kāds atrakstiet vai es varu uzlikt borai roku balstu, ja man viņš nava, vai ir kur pieskrūvēt. Man tā balsta stiprinājuma vietā ir papildus kabatiņa???!?? :o
Lietotāja avatars
ajsain
 
Atbildes: 15
Pievienojies: 2012/Mai/11, 20:24
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Passat
Dzinējs: 2.0 TDI CBBF

Re: Golf IV / Bora bardačoka vāka remonts

Atbildēt envy » 2012/Mai/23, 23:07

ajsain rakstīja:Kāds atrakstiet vai es varu uzlikt borai roku balstu, ja man viņš nava, vai ir kur pieskrūvēt. Man tā balsta stiprinājuma vietā ir papildus kabatiņa???!?? :o

Tieši tajā kabatiņā viņš arī stiprinās :aiwa:
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

Re: Golf IV / Bora bardačoka vāka remonts

Atbildēt Lakkijs » 2012/Mai/23, 23:50

man ir roku balsts... ar visiem kronšteiniem, bet tikai standarta melnais :roll:
Lietotāja avatars
Lakkijs
 
Atbildes: 2906
Pievienojies: 2006/Feb/27, 19:14
Atrašanās vieta: Talsi
Braucu ar: VW Bolf Highline
Dzinējs: 2.0

Re: Golf IV / Bora bardačoka vāka remonts

Atbildēt juzix » 2012/Mai/24, 12:35

Hmmm...
Borai visu bardačoku esmu izcēlis nejaucot viduskonsuli :hohol:
Lietotāja avatars
juzix
 
Atbildes: 254
Pievienojies: 2007/Jan/19, 11:19
Atrašanās vieta: Z-kalns
Braucu ar: mk5 dīzeļdziņu
Dzinējs: 1.9tdi

Re: Golf IV / Bora bardačoka vāka remonts

Atbildēt Lakkijs » 2012/Mai/24, 13:01

Tad tu esi tāpat kā es nolauzis to ķepu kas iet pie viduskonsoles... nav liela bēda ;)
Lietotāja avatars
Lakkijs
 
Atbildes: 2906
Pievienojies: 2006/Feb/27, 19:14
Atrašanās vieta: Talsi
Braucu ar: VW Bolf Highline
Dzinējs: 2.0


Atgriezties uz Dari pats

cron

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 7 viesi