VWmotion.lv • Apskatīt tēmu - Apkārt Igaunijai

Ceļojumi ar auto (Roadtrips)

Apkārt Igaunijai

Sadaļa paredzēta tieši ceļojumiem... Tuviem, tāliem... vietējiem un ārvalstu! Un tiem, kas paveikti ar auto
Reklāma
 

Apkārt Igaunijai

Atbildēt Renso » 2011/Jūl/05, 8:56

Ienāca doma apceļot Igauniju mazliet vairāk kopā ar ģimeni - divi pieaugušie un divi bērni. Plāns bija apbraukt visai Igaunijai apkārt. Tikai sastādīts sākotnējai maršruts talkā ņemot izpalīdzīgās google, visitestonia un viamichelin lapas un sanāca sekojošais:
- Mājas -> Virtsu osta -> Kuivastu (Saaremaa)
- Saaremā: - Liiva (Muhu baznīca) -> Emu vējdzirnavas -> Valjala baznīca -> Kaali meteorīta krāteris -> Kuresāres pils -> Sirves zemesrags, bāka -> Pangas stāvkrasts -> Anglas vējdzirnavas -> Triigi osta -> Sōru (Hiiumaa)
- Hiiumaa: - Kepu bāka, Ristnas bāka, "Sērfotāju paradīze" -> Reigi (Koka "eifeļa Tornis") -> Tahkuna (Militārais muzejs; Tahkunas bāka; Tahkunas zemesrags; akmeņu labirints; piemineklis Estonia bojāgājušajiem) -> Ristimagi Krusta kalns -> Kardla -> Helmersena akmeņi -> Kassari pussala -> Suuremoisa muiža -> Puhalepas baznīca, Hiiumaa Stounheidža -> Heltermaa osta -> Rohukula;
- Ungru pilsdrupas;
- Haapsalu ( Dzelzsceļa stacija (vecie vilcieni) / muzejs; Ilonas brīnumzeme (A.Lindgrēnas muzejs (kādreiz dzīvojusi Haapsalu) bērniem); Vecpilsēta; Bīskapa pils);
- Trepojas kaskāde;
- Keilas ūdenskritums;
- Tūrisalu klintis;
- Piritas klostera drupas;
- Rebalas akmens krāvumu kapi;
- Jagalas ūdenskritums;
- Jāņa-Toma akmens (Jaani-Toomi kivik);
- Rakveres ordeņa pils;
- Tolse jūraskrasta pilsdrupas;
- Ehalkivi (otrs dižākais akmens);
- Kivioli (Degakmens kalns);
- Kohtla-Nomme (Raktuvju muzejs);
- Ontikas kaļķakmens stāvkrasts;
- Valastes ūdenskritums;
- Narva (Narvas cietoksnis, Narvas Aleksandra lielbaznīca);
- Pannjerves snovtūbinga parks (bērniem);
- Kuremae - Pihticas Dievmātes aizmigšanas sieviešu klosteris;
- Peipusa ezers (Kauksi pludmale, Kallastes klintis);
- Tartu ( Vecpilsēta, Rātslaukums, loka tilts, Šķībā māja; Tartu Universitātes Dabas muzejs; Vecais anatomikums; Zinātnes centrs AHHAA Tartu; Ar kuģi Pegasus pa Emajegi upi; Skulptūra Skūpstošies studenti un Tēvs un dēls; Tartu rotaļlietu muzejs)
- Igaunijas aviācijas muzejs (Lange kula);
- Taevaskojas klintis (?);
- Lasvas ūdenstornis ar klavieru kāpnēm;
- Piusas smilšu alas;
- Vana-Vastselīna pilsdrupas;
- Lielais Munameģis;
- Mājas.

~ ceļš 1800 km un kādas 6 dienas. Izdomāju paskaitīt izmaksas, kas paredzamas uz ieejas biļetēm un kopā uz ģimeni sanāca astronomisks kopējais cipars pilīm un muzejiem - ap 280 Eur. Tika pieņemts lēmums - muzejus neapmeklējam/šķirojam, kur maksāsim ieejas maksu. Arī 6 dienas nevarējām atvēlēt braucienam, kā rezultātā Sāremu (par cik jau bijām bijušu vairākas reizes - tiesa bez bērniem) no maršruta izslēdzām.
Ekonomijas nolūkos nakšņošanu plānojam teltīs un ēšanu pārsvarā taisam paši - pārtika visa līdzi (mašīnas ledusskapī desas, sieri, krējumi, jogurti, u.t.t.; tāpat paņemam zupiņas, kartupeļus, tomātus, gurķus, alu :) u.c.). Gatavošana uz vienreizlietojamiem grilliem un gāzes degļa (izmantoju Campingaz).
Rezultātā sanāca brauciens uz 5 dienām, ceļš ~1600 km un kopējās izmaksas ~350 LVL.
Turpinājums sekos.....
Renso
 
Atbildes: 40
Pievienojies: 2006/Sep/01, 10:43
Braucu ar: VW Golf Mk4
Dzinējs: 1.9 TDI

Re: Apkārt Igaunijai

Atbildēt Renso » 2011/Jūl/06, 16:37

1. Diena. No rīta agri izbraucam uz Rohukulu, lai varētu ar prāmi pārcelties uz Hiiumaa. E-biļetes nepērku, par cik ir darbadiena un domāju, ka pusdienlaikā mašīnām daudz nevajadzētu būt. Pa ceļam tiek ātri aplūkotas Ungru pilsdrupas nedaudz pirms ostas. Ostā ierodos kādu 1.5h pirms atiešanas un priekšā pie biļešu pirkšanas ir tikai 5 mašīnas. Pēc tam īsā laikā sabrauc diezgan daudz mašīnu. Neskatoties uz to, uz kuģa tiekm vieni no pēdējiem, jo a/m ar e-biļetēm tiek ielaistas pirmās. Daļa mašīnu paliek krastā un netiek pāri.
Attēls
Pārbraucot dodamies uz Kassari pussalu, pa ceļam ātri uzmetot aci Suuremoisa muižai, kurā iekšā neejam. Kassari pussalā seko pastaiga pa taku (~2 km gara), kas ved caur kadiķu mežiņu un pēc tam pāriet smilšu/akmeņu strēlē, kas paliek šaurāka un beigās beidzas jūrā.
Attēls
Pēc tam apskatot apkārtējo dabu dodamies uz Kepu bāku, kas ir pasaulē trešā vecāka bāka, kas darbojas līdz pat šodienai.
Attēls
Pēc bākas apskates braucam tālāk uz galējo salas rietumu ragu. Uzmetam aci Ristnas bākai, kurā augšā nekāpjam (vismaz ne pēc Kepu bākas) un iebraucam līdz "Sērfotāju paradīzei" (Nekādu viļņu gan te nebija).
Attēls
Attēls
Netālu no šīm vietām (Kalanā) atrodam arī kempingu, kas atrodas ūdeņu malā un kempingā ir arī vecs zvejas kuģis, uz kura var brīvi uzkāpt in izpētīt visu.
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls

2. Diena
Dodamies uz Tahkunas zemesragu. Šeit atrodas piemineklis prāmja Estonia bojāgājušajiem.
Apkārtnē (ja ir laiks) atrodas dažādi militārie objekti, kurus gribētāji var izložņāt.
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Intereses pēc iebraucam militārajā muzejā, kas atrodas netālu. Bērniem šeit ir interesantāk, jo var ielīst bruņumašīnā.
Attēls
Attēls
Attēls
Pēc tam dodamies uz Kardlu, kas skaitās Hiiumaa galvaspilsēta, pa ceļam piestājot Ristimagi krusta kalnā. Tas nav tāds pats, kā lietuvā, bet gar meža takām no dabā sastopamajamajiem objektiem ir vienkārši izveidoti krusti, kurus laika zobs diezgan ātri inīcina. Taka ar krustiem stiepjas diezgan tālu mežā.
Attēls
Pēc Kardlas apkaimes apskates dodamies atpakaļ uz ostu, lai pārceltos atpakaļ uz kontinentu. Pa ceļam pirms ostas piestājam vēl Puhalepā pie tā saucamās Hiiumaa "Stounheidžas". Sākumā ir norāde tikai uz akmeni, bet 50m tālāk pļavā atrodas liels akmeņu krāvums, kuram apkārt ir izkaisīti palieli akmeņi. Tad jau atkal biļešu pirkšana un prāmja gaidīšana. Atpakaļceļā mašīnu uz prāmja ir mazāk.
Attēls
Attēls
Pēc pārcelšanās dodamies apskatīt Haapsalu, kā galveno objektu izvēloties tikai Bīskapa pili un ar mašīnu izbraukājot interesantāko apkārtni.
Attēls
Attēls
Attēls
Tad seko ceļš uz Keilas ūdenskritumu
un Tūrisalu stāvkrastiem.
Attēls
Attēls
Pa ceļam jau sākam skatīties kempingus, bet nekādu variantu nav un tuvojoties Tallinai iespēja ko atrast krietni sarūk.
Neko neatraduši braucam cauri Tallinai ātri uzmetot aci Piritas klostera drupām.
Saņemam nelielu šoka devu arī no Tallinas pilsētas kempinga, kurša atrodas starp angāriem un ir vien asfalta pleķītis ar kemperiem, kur vācieši sēžot pie savām mašīnām sūc vīnu. Teltīm atvēlēti vien pāris m2 zālītē pie miskastēm. Ātri laižamie projām uz Narvas pusi. Iestājas jau neliels stressiņš un sīkie arī sāk čīkstēt. Braucot paskrienam garām Rebalas akmenskrāvumu kapiem tā arī tos neieraudzījuši un steigā neatrodam arī Jagalas ūdenskritumu, jo piebraucām upei no otras puses, kur nebija nevienas norādes un arī nekāds ceļš nepieveda klāt aptuvenajai vietai. Dodamies tālāk nakstmāju meklējumos. Tur kur kartē norādīts, dabā reāli neeksistē neviens kempings. Beigās sastopam riteņbraucējas, kuras mums izstāsta, ka pagriežoties uz Muuksi/Leesi var atrast divus kempingus. Kaut ko tomēr atrodam un 23:00 sākam gatavot vakariņas un celt telti.....
Attēls
Pēdējo reizi labojis Renso - 2011/Jūl/16, 19:19, labots 2 reizes.
Renso
 
Atbildes: 40
Pievienojies: 2006/Sep/01, 10:43
Braucu ar: VW Golf Mk4
Dzinējs: 1.9 TDI

Re: Apkārt Igaunijai

Atbildēt Renso » 2011/Jūl/11, 13:57

3.diena
No rīta dodamies meklēt Jāņa-Toma akmeni, kas skaitās viens no lielākajiem Igaunijā. Kartē ir tikai aptuvens punkts un akmeni izdodas atrast tikai nejaušibas pēc iegriežoties vienā ceļā. Akmens tiešām diezgan iespaidīgs priekš mūsu valstīm.
Attēls
Pēc tam dodamies uz Rakveres pili. Pils ir diezgan interesanta un daži apskates objekti ir pieejami tikai noteiktos laikos ar gida pavadību. Tos mums izdodas apskatīt pateicoties laipnajam ieejas biļešu pārdevējam, kurš pirms apskates gāja pa pils laukumiem saukdams "sosedji iz Latviji", lai mēs nenokavētu "izrādes". Moku kambaris bija vislabākais.
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls

Pēc rakveres aizbaucam līdz Tolsei, kur apskatam kādas vecas pilsdrupas jūras krastā.
Attēls
Attēls
Ehalkivi (vēl viens no Igaunijas dižākajiem akmeņiem) un Kivioli degakmens kalnu (uzmetam skatu braucot no mašīnas) nolemjam neapmeklēt, jo savādāk nepaspētu apmeklēt tajā dienā ieplānotos objektus. Dodamies pa taisno uz Kohtla Nommes raktuvju muzeju. Ar 10 minūšu nokavēšanos paspējam pievienoties pēdējai grupai, kura jau atrodas raktuvēs. Biļešu pārdevēja liek steidzīgi uzvilkt vatņikus un ķiveres un skriešus ieved raktuvēs pie gida, kurā jau uzsācis stāstu. Apmeklējums ir interesants, jo, bez pašu raktuvju aplūkošanas, gids arī piedarbina visu tehniku un izvadā ar mini vilcieniņu.
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Pēc raktuvēm dodamis uz Valasti un apskatam Ontikas stāvkrastu un Valastes ūdenskritumu - neliela urdziņa, bet skaitās pati augstākā Igaunijā. Pie ūdenskrituma skatu platforma diemžēl ir slēgta (izgriezts takas gabals, lai netiktu uz platformas virsū), tā ka atliek aplūkot tikai no malas.
Attēls
Tālāk pa mazajiem ceļiem dodamies uz Narvas pusi braucot caur tā saucamo kūrortzonu Narva-Joesu. Narvā jau ierodamies vakarpusē un Narvas cietoksnis jau ir slēgts. Aplūkojam apkārtni un dodamies meklēt kempingu. 4km no Narvas arī atrodam meklēto un mierīgi atvelkam elpu. Lai gan Narva tāda krieviski nospiedoša, kempings tiešām ir salīdzinoši labs.
Attēls
Attēls
Krievijas pusē:
Attēls
Attēls
Attēls

4.diena
No rīta dodamies apskatīt Narvas cietoksni. Lai gan ierodamies nedaudz ātrāk un mūs krieviski izraida (jo visu vēl mazgā un tīra), pēc tam attieksme ir ok.
Pēc cietokšņa apskates dodamies uz Kuremae apskatīt Pihticas sieviešu klosteri. Klosteris ir gana iespaidīgs ar savu iekšējo pasauli un arī uz tūristiem viņiem bizness notiek uz urrāā. Iegādājamies arī klostera dabīgo kvasu, lai atbalstītu viņu darbošanos. Pie kvasa iegādes pat rinda stāvēja.
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Tālāk dodamies uz Peipusa ezeru, kur kādu brīdi pavadām bradājoties pa ezera pludmali. Ja nezinātu, tad teiktu, ka tā ir jūra un pludmale bij ļoti forša.
Nākamo nakti nolemjam pavadīt Tartu pilsētā, lai vakaru varētu brīvi veltīt pilsētiskai atpūtai. Tāpēc dodamies uz Tartu laicīgi, lai paspētu uz TIC un varētu dabūt kādas lētākas/labākas naktsmājas. Sarunājam vitu B&B 6 min gājienā no vecpilsētas. Tagad mierīgi varēja novietot mašīnu un doties ar kājām baudīt vecpilsētas piedāvātos labumus.
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls

5.diena
No rīta dodamies uz Lange kula, kur atrodas aviācijas muzejs. Šeit vislielākie prieki ir bērniem, jo varēja pakāpelēt pa dažādām lidmašīnām.
Attēls
Attēls
Attēls

Pēc dzelžu baudīšanas dodamies uz Piusas smilšu alām. Alas ir skaistas, tikai nedaudz vīlāmies, ka pa viņām nevarēja staigāt (tas esot bīstami, jo tālākajos posmos var būt nobrukumi).
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls

Pēc alām dodamies uz pēdējo piestāšanās punktu - Munameģi. Uzkāpjam tornī, paskatamies uz māju virzienu un lēnām dodamies mājās.
Attēls
Attēls

Kartē brauciens izskatījās ~ šādi:
http://content2-foto.inbox.lv/albums166568236/renso.j/EST/Igaunija-C.jpg
Pēdējo reizi labojis Renso - 2011/Jūl/16, 19:41, labots 1 reizi.
Renso
 
Atbildes: 40
Pievienojies: 2006/Sep/01, 10:43
Braucu ar: VW Golf Mk4
Dzinējs: 1.9 TDI

Re: Apkārt Igaunijai

Atbildēt envy » 2011/Jūl/11, 15:44

bāc! jau trešo reizi mēģinu izlasīt :)
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

Re: Apkārt Igaunijai

Atbildēt MMMax » 2011/Aug/08, 17:12

ac rakstīja:bāc! jau trešo reizi mēģinu izlasīt :)

ar aliņu rokās, var gadīties ka ar 10to pat nesanāk. :D :D
Lietotāja avatars
MMMax
 
Atbildes: 282
Pievienojies: 2011/Jan/02, 13:18
Atrašanās vieta: Rīga/Dobele
Braucu ar: VW B6 Highline
Dzinējs: 2.0TDI


Atgriezties uz Ceļojumi ar auto (Roadtrips)

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis