VWmotion.lv • Apskatīt tēmu - Brauciens uz Nīderlandi.

Ceļojumi ar auto (Roadtrips)

Brauciens uz Nīderlandi.

Sadaļa paredzēta tieši ceļojumiem... Tuviem, tāliem... vietējiem un ārvalstu! Un tiem, kas paveikti ar auto
Reklāma
 

Brauciens uz Nīderlandi.

Atbildēt Lemings » 2010/Dec/10, 20:14

Ja nu kādam ir interesanti palasīt.
Pārcēlās mans brālis ar iedzīvi no ASV uz Nīderlandi. Parpalas atveda pa ceļam uz Latviju. Visu piemetām un izdevīgāk sanāca piekraut mašīnu un braukt uz Nīderlandi.
Sākumā bija doma braukt ar prāmi, bet gribējās izbraukt cauri Polijai un nebūtu tādas saistības ar prāmjiem, tādēļ braucām tikai ar auto.

Plānojot uz plaukstdatora uzliku TomTom navigator 7 un kaut kādu divus gadus vecu karti, nopirku karšu grāmatu. Tā arī braucām.

Turpceļā Lietuvā viss izbraucām cauri bez piezīmēm. Polijā izvēlējāmies nebraukt cauri Varšavai. Vilks viņu zina vai tas bija pareizi, bet braukšana bija nenormāli garlaicīga, lai gan tā tīri interesanti pavērot kā cilvēki Polijā dzīvo. Viņu tie bezgalīgie reklāmu plakāti atceroties izraisa smaidu.
Braucām augustā. Kad sāka satumst, tad mēs bijām nobraukuši poļu A2 (laikam) bāni un palika 100 km līdz Vācijai. Bija jau tāds besis no tās vilkšanās, ka tika nolemts meklēt tuvāko viesnīcu, kas arī tika izdarīts. Jautrākais bija tas, ka viesnīcā cena katru reizi mainījās, par laimi samazinājās :D Baigi zolīdi bija, arī brokastis iedeva tikos cikos vajadzēja.
Caur Vāciju viss bija skaisti, biki dīvaini bija remontu laikā braukt pa otro joslu garām fūrēm. Turpceļā braucām garām Diseldorfai. Satiksme tur bija blīvāka nekā pa augšu atpakaļceļā.
Mums vajadzēja tikt līdz Nijeigenai, kas ir netālu no robežas, tādēļ bija patīkami pārbraukt Nīderlandes robežai.
Degvielu lēju Latvijā, laikam Lietuvā, Polijā un Vācijā.
Starp citu, ja kāds zina, ar ko atšķiras tie dīzeļi kas ir Polijā un Vācijā (Super un parastais) :)

Ķibeļu pa ceļam nebija, piestājām palēkājām un braucām tālāk.

Nīderlande likās tāda dīvaina vieta, it kā tur baigais iedzīvotāju blīvums, bet bāņi iet pa vieniem vienīgiem laukiem. Man likās, ka tur būs biezāks.
Uz trīs dienām bijām Amsterdamā, ar laiku nepaveicās, baigi bieži lija, tur klimats tāds, vasaras beigās, palīst pārstāj, atkal palīst. Baigi strauji.

Amsterdamā man viss likās neadekvāti dārgi un pilsēta arī pati ne pārāk patika, bet Park&Ride sistēma bija baisi laba. Noliku mašīnu olimpiskajā stadionā uz 3 dienām (5 EUR dienā) un braukājām ar sabiedrisko, dārgs jau tas ir, bet samērā ērti. Noliekot mašīnu stāvvietā iedod sabiedriskā transporta biļetes ar diviem stundas braucieniem tik cilvēkiem, cik ir mašīnā līdz 5 gab. Man gan iedeva tikai divas biļetes, bet it kā bija jādod par visām dienām. Tūristiem arī tur baigi viegli, visur saprot angļu valodu. Nopirkām I am Amsterdam kartes un apstaigājām kaudzi muzeju.

Piedzīvojumi man bija ar parkošanās taloniem. Tajā Nijmeigenā mašīna stāvēja 3 dienas stāvvietā, kad braucu ārā talons nederīgs, apstaigāju pusi universitātes, sūtīja mani viens pie otra (viņiem laikam tāds nacionālais stils, neviens nesaka nē, bet pasūta tālāk), līdz beigās es uzzināju, ka maksimālā maksa tajā stāvvietā ir par vienu pilnu dienu, ne vairāk. Jāspiež poga, ka pazaudēs talons jāsamaksā par dienu un jābrauc ārā. Man vajadzēja gandrīz stundu lai to noskaidrotu :D

Amsterdamā arī to talonu neņēma pretī, bet čuvaks kas sēdēja kasē visu sataisīja.

Atpakaļceļā braucu tikai viens, ātrumu īpaši nepārkāpju tādēļ tiku vakarā deviņos aiz Varšavas. Neesmu pilsētnieks, likās man tur briesmīgi braukt, pat 9 vakarā vairākās vietās korķi remontu dēļ, bet tas laikam piederas lielām pilsētām.

Aiz Varšavas apdzinu vienu mazdu ar Latvijas numuriem. Uzreiz patīkamāk kļuva :D

Viesnīcu atradām kaut kādu kreisu, bet tā bija lētāka kā turpceļā serviss normāls, nekādas vainas. Apsargājamā stāvvieta rēcīga :D Labi, ka par to naudu neprasīja.

Nogriežoties no Belastokas ceļa uz robežas pusi man apnika būt godīgam un atradās lietuviešu sponsors, tad viss saka notikt daudz ātrāk. Pie pašas robežas bija kaut kāds opis, kurš vilkās uz 80 un gāzēja, kad sāku apdzīt, pie mums tādi par laimi gandrīz nav. :)

Lietuvā negribējās pārkāpt, bet likās, ka viss notiek nenormāli lēni. Tur bija kaut kāda sērga, pa ceļiem masveidā braukāja traktori, arī tur kur bija zīme 130 km/h. Dīvaini. Braukšanas kultūras izmaiņu es arī Lietuvā sajutu, bet ēstūzī paņemtie cepelīni bija patīkama pārmaiņa pēc Nīderlandes "puņķiem".

Laimīgi atbraucu mājās, kopā nobraukti ap 4000 km 1800 līdz Nijmeigenai un 100 ar kaut ko lidz Amsterdamai. Degvielas izmaksas bija kaut kas ap 300 eināriem. Viesnīcas vairs neatceros. Ja braukšu vēl reizi tad noteikti pa ceļam taisīs vairāk plezīra.

Tāds mans brauciens.

P.S. Man tā karšu gramata Polijā noderēja, kad TomTomam sajuka kur braukt :D
Lietotāja avatars
Lemings
 
Atbildes: 497
Pievienojies: 2006/Jan/30, 15:08
Atrašanās vieta: Aizkraukle, Skrīveri
Braucu ar: Touran
Dzinējs: 1,9 TDI AVQ

Re: Brauciens uz Nīderlandi.

Atbildēt girkru » 2011/Mar/28, 10:57

Lemings rakstīja:P.S. Man tā karšu gramata Polijā noderēja, kad TomTomam sajuka kur braukt :D


Polijā ar TomTomu jābūt uzmanīgiem, vajag pāris reizes pārrēķināt maršrutu, jo citreiz var sanākt, ka pārus simtus km droši var līkumu izmest
Lietotāja avatars
girkru
 
Atbildes: 24
Pievienojies: 2010/Nov/24, 13:50
Atrašanās vieta: Ādaži
Braucu ar: Seat Leon & Ibiza
Dzinējs: 1.9 TDI

Re: Brauciens uz Nīderlandi.

Atbildēt Lemings » 2011/Mar/28, 17:50

Jā, Polijā viss tik lēnu notika, ka vairāk pēc kartes braucām. Lai gan ceļi tur bija diezgan normāli.
Karte bija kāda 3 gadus veca.
Lietotāja avatars
Lemings
 
Atbildes: 497
Pievienojies: 2006/Jan/30, 15:08
Atrašanās vieta: Aizkraukle, Skrīveri
Braucu ar: Touran
Dzinējs: 1,9 TDI AVQ


Atgriezties uz Ceļojumi ar auto (Roadtrips)

cron

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 0 viesi