VWmotion.lv • Apskatīt tēmu - VW Golf 4 / Bora spidometra riņķu uzstādīšana

Dari pats

VW Golf 4 / Bora spidometra riņķu uzstādīšana

Sadaļa, kurā publicēt aprakstus par pašu paveiktiem darbiem
Reklāma
 

VW Golf 4 / Bora spidometra riņķu uzstādīšana

Atbildēt Lakkijs » 2010/Jūn/15, 20:00

Shii ir pamaaciiba kaa uzstaadiit taadus niekus kaa (chromerings, Tachoringe) jeb lv spidometra rinjkji. To cena svaarstaas ap 20ls un kalpo tikai kaa bling - bling :roll: Pieejams daudzaam auto markaam un modeljiem. Kaa tur izskataas ar jaukshanu nenjemos spriest. Mans komplekts bija pa 20ls kaa arii ir - preciizi nepateikshu - kuriem golfiem standartaa kkas liidziigs jau iekshaa... Iisteniibaa pirmaa sajuuta atverot paku bija, tie 20ls par shito suu.... bet nu laika gaitaa tas mainiijaas.

Shtrumenti:

+ paaris dazhaada izmeera plakanie skruuvgriezhi
+ superliime
+ seerkocinji
+ salvetes
+ koka kliilji
+ dvielis

Attēls

Attēls

Teikshu kaa ir, diezgan liels chakars... bet rezultaats priecee, jo izskataas sameeraa daargi. Ar ko tad saakam? Vispirms atvienojam akjiititim (-) polu. Nolaizham zemee stuures liftu un pievelkam stuuri uz seviim.

Attēls

Attēls

Tad jau varam kjerties pie spidometra uzliku nonjemshanas. Kopumaa taa ir dermantiina detalja ar 2 plastmasas klipšiem galos.

Attēls

Attēls

Ja tagad nedaudz pieceljam dermantiinu, redzam taadu kaa plastmasas sprostu, to vertikaali uz augshu dabuut aaraa. Var nokrakshkjeet bet uz augshu vajadzeetu viegli iznaakt. Detaljas viens gals izskataas luuk shaads.

Attēls

Otrs gals sprauzhas zem spidometra taadaas kaa sliedees. Pretii vaacieshu rakstiitajai pamaaciibai, shamo pacelt uz augshu un tad uz aizmuguri vilkt, es to neieteiktu. Saakumaa izmeegjinaajos visaadi, liidz izdariiju otraadi.. Paceelu to dermantiinu tik taalu liidz vareeju tikt pie 2 torx skruuveem ar kuraam turas spidometrs, un tad apskatiijos kaa demonteejas. :roll: Varat dariit taa vai uzreiz meegjinaat horizontaali izvilkt detaljas otru galu virzienaa uz seviim, bet ja spidometra stiprinaajumi buus apluuzushi - iznaaks ar visu spidometru. Vinjai ir aizsprosts tipa mazs guljoshais policists.

Attēls

Attēls

Kad tas veiksmiigi izprepareets tiekam pie abaam skruuveem nosaciiti viegli klaat. Skruuves aaraa - iznjemam spidometru tik taalu lai tiekam pie shtekeriem. Katraa pusee pa vienam zaljsh un zils.

Attēls

Attēls

Vispirms jaatbriivo zilais shtekeris, tad zaljais, tas taadeelj ka vadu garums atshkjiras. Taatad kreisaa puse un tad labaa.

Attēls

Attēls

Attēls

Shtekeriem ir sprosti (rozaa) kurus uz augshu stumjot praatiigi atbriivojam sprostu - vienlaiciigi naaks aaraa shtekeris. Liekot kopaa vnk apgrieztaa seciibaa. Tagad nu spidometra panelim jaabut mums rokaas. Cik lasiiju dazhi ekstreemisti aardiijushi caurspiidiigo aizsargstiklu nost. Es piedaavaaju saliidzinoshi normaalu variantu.

Atkariibaa no spidometra razhotaaja un auto gada spidometrs ir vai nu sasprausts vai saskruuveets. Manam VDO bija sasprausts.. plus ar 3 skruuveem fikseets. Paliekam ko miikstu apakshaa, es njeemu dvieli. Parbaudaam vai nav kaadas sleeptaas skruuves. man bija laikam kaadas 3 vai 4.

Attēls

Attēls

PRAATIIGI !! un taisni nesakanteejot malas atdalam prieksheejo vaaku no spidometra pamatnes, taa lai netraumeetu pashas ripas vai ceierus.

Attēls

Attēls

Taa kaa man negribeejaas to ciparniicu peec tam aiztikt un tiiriit, tad izmantoju lielisku paarsegu no kuuku formaam :D

Attēls

Kad tas beidzot paveikts tam visam buutu jaaizskataas apmeeram taa. Sheit nu ir taa iespeeja pie reizes iztiiriit to vietu spidometra vaaka iekshpusee pie reguleejamajiem pulkjiem, kur parasti sakraajas puteklji - besii aaraa :roll: Jauniegaadaatie spidometra rinjkji ir saliidzinoshi preciizi izstraadaajumi un nosedz skalaam aareejo malu. Lai vispaar tos dabuutu iekshaa (2 lielie rinjkji) jaasaspiezh nedaudz malas 0 formaa, un tie tik tiko derees cauri. Praatiigi - hromeetaa virsma diezko izturiiga nav.

Attēls

Attēls

Lielajiem rinjkjiem viena mala ir shauraaka, ja pareizi atceros taa naaca augshpusee. Rinjkjus jaaievieto taa lai tie maksimaali nosleedzas ar prieksheeja korpusa malu kas naak pie plateem, lai izvairiitos no atstarpeem. Tomeer tie nedriikst berzties pret spidometra plateem! Pretii ieteikumam neizmantot superliimi es to njeemu jo praktiski aatri nofikseet rinjkjus savaadaak nav iespeejams, malu rinjkjim veel ar moment liimi ieziedu, bet visu laiku jaaseko liidzi, lai nekur neizspiezhas cauri. Es ieklaaju iekshaa papiirus, lai gadiijumaa ja nu kas taa skaade nav tik liela.

UZMANIIGI!!! liime nedriikst nonaakt uz caurspiidiigaas plastmasas virsmas, jo tad ir pzd.

Ievietojam rinjkji fikseejam ar punktiem un pieturam liidz liime sakjer. Mazie ietvari fikseejas ar komplektaa liidzi pievienotajaam abpuseejoshi liiposhajaam uzliimeem. Domaaju ka nekaa neturees, bet liip teicami. Lielaakaa gruutiiba pozicioneet to pljonku tai plaanotajaa virsmaa. Ieteikums uzreiz to pilniibaa nepiespiest lai vareetu veikt nelielas korekcijas. Tagad gruutiibas sastaada hromeetaas uzlikas novietoshana virs liiposhaa lentes. Ja kaada mala piekjersies, taa uzreiz pielips. Shajaa vietaa veelams izvairiities no kontakta ar caurspiidiigo virsmu jo tas atstaas taukaunus pirkstu nospiedumus uz stikla - plaani cimdi lieti noderees. Visvieglaak buus pozicioneet videejo raamiiti, viegli tiekam klaat - bet jaaizdara nemazaak preciizi, jo rezultaats buus juusu acu priekshaa! Ja tas viss izdariits - rezultaatam buutu jaaizskataas shaadi.

Attēls

Tagad visu pedantiski apskatiit, notiiriit plekjus, putekljus un piemeeriit uzliekot atpakalj vaaku. Man naacaas korigjeet augsheejaas uzlikas, lai netrauceetu ceieriem. Klaat tur tikt praktiski nekaa jo pirksts ir par resnu (vieta ap 0,8 - 1,5cm), taadeelj izmantoju koka kjiili piespieshanai. Kjiili arii aptinu ar papiira salveti, lai nesaskraapetu caurspiidiigo virsmu. Izdaram korekcijas ja nepiecieshams - nebuus viegli viss labi liip! Ja ceieriem netraucee, viss pozicioneets pareizi, lielkam kopaa. Salikshana apgrieztaa seciibaa - pie reizes varam visu ar panelju tiiraamo notiiriit. Ja buus palikushi plekji, besiisies ilgi! Rezultaatam jaaizskataas shaadi..

Attēls

Attēls

Vismaz man sanaaca taa, ka pieliekot spidometru atpakalj, nebija ne minjas no straavas padeves - spidometrs mironis. Atkal atvienoju akjiiti, atvienoju spidometru un pieliku visu atpakalj - tad viss darbojaas kaa tam jaabuut!

Nu ko, veerteejam pashi - vajag, nevajag - chakars paredzams uz vairaakaam stundaam!! Es to saaku vakaraa, taa kaa piebeidzu salikt visu atpakalj kopaa tikai naakoshajaa dienaa ar skaidru galvu un labu gaismu.

:roll:
Pēdējo reizi labojis Lakkijs - 2012/Sep/03, 15:47, labots 7 reizes.
Lietotāja avatars
Lakkijs
 
Atbildes: 2906
Pievienojies: 2006/Feb/27, 19:14
Atrašanās vieta: Talsi
Braucu ar: VW Bolf Highline
Dzinējs: 2.0

Atbildēt Lakkijs » 2010/Jūn/16, 12:10

Piesprauzham? :roll:
Lietotāja avatars
Lakkijs
 
Atbildes: 2906
Pievienojies: 2006/Feb/27, 19:14
Atrašanās vieta: Talsi
Braucu ar: VW Bolf Highline
Dzinējs: 2.0

Atbildēt androns » 2010/Jūn/16, 13:45

imho smukāk būtu nevis hromētie, bet gan alumīnija krāsā ;)
Tip silber matt
Attēls
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Atbildēt osCARS » 2010/Jūn/16, 23:58

citam māte, citam meita, citam kleita! gaumes lieta
bet nu es arī pa alumīniju :\m/:
osCARS
 
Atbildes: 82
Pievienojies: 2008/Nov/10, 22:53
Braucu ar: Passat
Dzinējs: 1.8 T

Atbildēt Lakkijs » 2010/Jūn/17, 0:30

Nu otru reizi to pasaakumu nevisai gribas veikt... bet nu kas zina :?
Lietotāja avatars
Lakkijs
 
Atbildes: 2906
Pievienojies: 2006/Feb/27, 19:14
Atrašanās vieta: Talsi
Braucu ar: VW Bolf Highline
Dzinējs: 2.0

Atbildēt Brand » 2010/Jūn/17, 0:40

izskatās nais 8)

a ir arī dažāda biezuma, ye?
SellParts - lietotas auto rezerves daļas
(+371)28710049
Lietotāja avatars
Brand
 
Atbildes: 931
Pievienojies: 2009/Mai/25, 11:45
Atrašanās vieta: Ogre
Braucu ar: dīzeli

Atbildēt Lakkijs » 2010/Jūn/17, 1:34

tu domaa tie rinjkji? Iespeejams, tikai tur vieta nav tik daudz lai liktu ko biezu..
Lietotāja avatars
Lakkijs
 
Atbildes: 2906
Pievienojies: 2006/Feb/27, 19:14
Atrašanās vieta: Talsi
Braucu ar: VW Bolf Highline
Dzinējs: 2.0

Atbildēt janchs » 2010/Jūn/17, 9:32

:hello: :hello: :hello: :thumright:
Izskatās tiešām fein! Bet kādam ir arī tie alumīnija ielikti?
Jo tie varētu izskatīties maybe labāk! :)
Lietotāja avatars
janchs
 
Atbildes: 289
Pievienojies: 2008/Aug/14, 16:49
Atrašanās vieta: Ventspils, Talsi
Braucu ar: VW Golf IV
Dzinējs: 1.9TDI

Atbildēt al3xis » 2010/Jūn/17, 11:55

Ir redzēti arī hromēti melni, ja to tā pareizi sauc arī nais izskatās es laikam uz sava mk3 likšu tos tumšos.
Lietotāja avatars
al3xis
 
Atbildes: 491
Pievienojies: 2009/Nov/15, 20:02
Atrašanās vieta: LV
Braucu ar: VW Golf 3
Dzinējs: 1.6 AKS

Re: VW Golf 4 / Bora spidometra riņķu uzstādīšana

Atbildēt Lakkijs » 2012/Sep/03, 15:50

Šo darbiņu atkārtoju jo bija atkal netīrumi pie puļķiem sakrājušies :naac:
Lietotāja avatars
Lakkijs
 
Atbildes: 2906
Pievienojies: 2006/Feb/27, 19:14
Atrašanās vieta: Talsi
Braucu ar: VW Bolf Highline
Dzinējs: 2.0

Re:

Atbildēt Lakkijs » 2012/Sep/03, 16:12

janchs rakstīja::hello: :hello: :hello: :thumright:
Izskatās tiešām fein! Bet kādam ir arī tie alumīnija ielikti?
Jo tie varētu izskatīties maybe labāk! :)


Atcerējos.. matētie alumīnija, melnie hroma vai kādi citādi nesaskan ar durvju atvēršanas rokturiem kas ir tip hromēti, tāpēc ņēmu hromētos.. citiem auto modeļiem iespējamas atšķirības tādēļ pielāgojiet pēc izvēles :wink:
Lietotāja avatars
Lakkijs
 
Atbildes: 2906
Pievienojies: 2006/Feb/27, 19:14
Atrašanās vieta: Talsi
Braucu ar: VW Bolf Highline
Dzinējs: 2.0


Atgriezties uz Dari pats

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 0 viesi