VWmotion.lv • Apskatīt tēmu - Agresīvie braucēji. Raganu medības?

Satiksmes drošība

Agresīvie braucēji. Raganu medības?

Viss par satiksmes drošības jautājumiem. Pamācoši stāsti, klipi, linki.
Reklāma
 

Atbildēt envy » 2007/Okt/16, 14:17

Administratīvo pārkāpumu kodekss rakstīja:“122.3 pants. Agresīva braukšana

Par agresīvu braukšanu, radot traucējumus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kura izpaužas vairākkārtējā braukšanas joslu maiņā, apdzenot (apsteidzot) transportlīdzekļus no dažādām pusēm un pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, vai vairāku stāvošu vai lēni braucošu transportlīdzekļu apdzīšanā pa pretējā virziena joslu vai apbraukšanā pa sabiedriskā transporta joslu, ceļa nomali, ietvi, gājēju ceļu, velosipēdu ceļu vai citām vietām, kas nav paredzētas transportlīdzekļu braukšanai, vai tramvaja apdzīšanā pa pretējā virziena sliežu klātni,-

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt latiem.”
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

Atbildēt Baily » 2007/Okt/16, 14:22

Mudvayne rakstīja:Labāk CPisti būtu regulējuši satiksmi prokās, pie reizes arī izķertu agresīvos, bet šie turpina sēdēt/slēpties krūmos. :?


atver acis kad brauc,, krūmos ja sēž tad sēž ļoti mazu laiku,, parasti ļoti ātri maina savu vietu, daudz sāk braukāt pa saulkrastiem, pa saulkrastu apvadceļu, iecienījuši maršrutu saulkrasti - carnikava - garciems - kalngale, nesmādē viestura prospektu,,,
no rītiem regulē satiksmi pie mangaļu tilta , respektīvi no vecāķiem, vecmilgrāvja tagad nāk tikai vienā rindā mašinas nevis divās trijās,, līdz ar to korķis ja to var tā nosaukt nemaz nav.. jaunciema gatvē jāsāk uzmanīties,, ,un jāsaka godīgi disciplīna manos ikdienas ceļos ir augusi, vairs nav (lielākoties) no rītiem skriešana ap 140 km/h kollonnā un neticami apdzīšanas manevri, un pēcāk jaunciema gatvē mierīga sēdēšana korķos :lol: ,, karoč menti strādā,,,,
un tak pie akmens tilta abās pusēs tak menti ar katru dienu uzmana satiksmi... tāka viss uz labo,,,
pareiz .. gandrīz aizmirsu ,, kā uzstādīja luksoforus viestura prospekta galā, līšana ar ir beigusies,, ,vispār līšanas problēma ir samazinājusies,, nu tā :wink:
Lietotāja avatars
Baily
 
Atbildes: 1696
Pievienojies: 2006/Feb/08, 0:56
Braucu ar: Komerctransportu

Atbildēt sicc » 2007/Okt/16, 14:33

envy rakstīja:
Administratīvo pārkāpumu kodekss rakstīja:“122.3 pants. Agresīva braukšana

Par agresīvu braukšanu, radot traucējumus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kura izpaužas vairākkārtējā braukšanas joslu maiņā, apdzenot (apsteidzot) transportlīdzekļus no dažādām pusēm un pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, vai vairāku stāvošu vai lēni braucošu transportlīdzekļu apdzīšanā pa pretējā virziena joslu vai apbraukšanā pa sabiedriskā transporta joslu, ceļa nomali, ietvi, gājēju ceļu, velosipēdu ceļu vai citām vietām, kas nav paredzētas transportlīdzekļu braukšanai, vai tramvaja apdzīšanā pa pretējā virziena sliežu klātni,-

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt latiem.”

un kuru punktu tu attiecini uz sevīm ? :roll:
Lietotāja avatars
sicc
 
Atbildes: 4146
Pievienojies: 2005/Dec/04, 23:27
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: E36

Atbildēt Leroy » 2007/Okt/16, 14:40

josi rakstīja:
Leroy rakstīja:Kad beidzot tām dzīves apbižotām gnīdām pieleks, ka jāuztraucās ir pa savu uzvedību - gribi pārkāp, negribi nepārkāp, bet nav ko lūrēt un filmēt ko dara citi!

Lielisks ieteikums. Kad tevi pašu vai kādu tavu tuvinieku uz ielas spārdīs ar kājām kāds huligānu bariņš, tad tu garāmgājējiem arī sauksi, ka nav ko lūrēt un lai staigā tālāk? Jeb tomēr cerēsi uz sabiedrības (lai arī dzīves apbižotas :D) iejaukšanos?

Vai tu patiešām neredzi atšķirību starp cilvēku spārdīšanu un automašīnas apdzīšanu???
Un ja jau reiz tu tāds apzinīgs- vai kad redzi kad kās piedzēries tēvainis kādam uzmācās tu reiz iejaucies un palīdzi nabaga cilvēkam??? ar 98% pārliecību varu apgalvot ka esi pielicis pilnas bikses un tēlo ka neko neredzi!
Tad tev un tādiem kā tu man ir ieteikums - "Risināsim reālas, nevis žurnālistu un citu ieinteresēto spēku mākslīgi radītās problēmas un ieteicams to darīt domājot ar galvu nevis "tupa" izdomājot kaut kādus jaunus soda veidu, kas ir cīņa ar sekām nevis ar problēmu"!
Pēdējo reizi labojis Leroy - 2007/Okt/16, 14:44, labots 2 reizes.
Lietotāja avatars
Leroy
 
Atbildes: 546
Pievienojies: 2006/Feb/03, 9:56
Atrašanās vieta: Rīga,Sarkandaugava

Atbildēt envy » 2007/Okt/16, 14:40

vairāku stāvošu vai lēni braucošu transportlīdzekļu apdzīšanā pa pretējā virziena joslu vai apbraukšanā pa sabiedriskā transporta joslu, ceļa nomali, ietvi, gājēju ceļu, velosipēdu ceļu vai citām vietām, kas nav paredzētas transportlīdzekļu braukšanai,


:dontknow: vienīgais... bet nu tur arī var traktēt, kā ceļa apzīmējumu neievērošanu un nogriešanos ne no brauktuves malas...

hvz! vēl mazāk zinu kādu noskaņojumu nest līdzi uz klijānu ielu! no otras puses, es tādā veidā mazināju sastrēgumu un reālas avārijas situācijas neizraisīju... :roll:
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

Atbildēt sicc » 2007/Okt/16, 14:46

envy rakstīja:
vairāku stāvošu vai lēni braucošu transportlīdzekļu apdzīšanā pa pretējā virziena joslu vai apbraukšanā pa sabiedriskā transporta joslu, ceļa nomali, ietvi, gājēju ceļu, velosipēdu ceļu vai citām vietām, kas nav paredzētas transportlīdzekļu braukšanai,


:dontknow: vienīgais... bet nu tur arī var traktēt, kā ceļa apzīmējumu neievērošanu un nogriešanos ne no brauktuves malas...

hvz! vēl mazāk zinu kādu noskaņojumu nest līdzi uz klijānu ielu! no otras puses, es tādā veidā mazināju sastrēgumu un reālas avārijas situācijas neizraisīju... :roll:

nu re,un tapēc arī precīzi tas nav noformulējams :roll:
Lietotāja avatars
sicc
 
Atbildes: 4146
Pievienojies: 2005/Dec/04, 23:27
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: E36

Atbildēt sarkans » 2007/Okt/16, 15:08

Da pizxc, es pāris nedēļas atpakaļ biju liecinieks vienai situjovinai uz ceļa- kur džeks nonesa busiņam atvērtās durvis pa labo malu ejot garām 1. joslā stāvošai mašiinai... un viņam piesprieda Ls 5.- par materiālu bojājumu nodariišanu citam automobilim, kaut gan viņš džeku kas izkāpa no automašiinas gandriiz nodaviija.
Lietotāja avatars
sarkans
 
Atbildes: 2258
Pievienojies: 2005/Apr/03, 17:12
Atrašanās vieta: Riga, Pļavinieki

Atbildēt ieloks » 2007/Okt/16, 15:29

Jams ar velosipēdu brauca? :lol:


Vincents rakstīja:Un ko, šī tiešām ir agresīva braukšana?
Šāds izskatās rezultāts agresīvai braukšanai - transportlīdzekļu apdzīšanai slikti pārredzamā vietā - svētdien apmēram 13.40 uz Malienas ielas pirms krustojuma ar Eizenšteina ielu blakus autobusa pieturai. Rezultātā vismaz trīs cietušie.


Tā jau mēs visus negadījumus un pārkāpumus klasificēsim kā agresīva braukšana :evil: ](*,)


Pats to notikumu neredzēju, tikai sekas, bet ja ir tā kā tur sarakstīts, ka džeks laidis apkārt rindai, kamēr pārējie gaidīja kad pirmais nogriezīsies pa kreisi (un ieskrēja kādam purnā, acīmredzot), tad tā pat nav agresīva braukšana bet, pat nezinu kā to lai nosauc, droša pašnāvēšanās, tuklāt vēl kādu paķerot līdzi. Patiesībā pat neticās, ka tajā vietā kāds varētu tā braukt.
ieloks
 
Atbildes: 162
Pievienojies: 2006/Okt/06, 14:51

Atbildēt josi » 2007/Okt/16, 15:43

Leroy rakstīja:Vai tu patiešām neredzi atšķirību starp cilvēku spārdīšanu un automašīnas apdzīšanu???

Neredzu gan, paskaidro? Vienā gadījumā sabiedrībai vajag pievērt acis, otrā nē? Man gribētos dzirdēt, kur stiepjās tava robeža starp to, kas ir labi vai slikti, jo abas darbības ir krimināli vai administratīvi sodāmas.
Leroy rakstīja:Un ja jau reiz tu tāds apzinīgs- vai kad redzi kad kās piedzēries tēvainis kādam uzmācās tu reiz iejaucies un palīdzi nabaga cilvēkam??? ar 98% pārliecību varu apgalvot ka esi pielicis pilnas bikses un tēlo ka neko neredzi!

Nelecies, šeit nav bmwpower.lv. Es par savu rīcību vēl nekad kaunējies, lai arī ir nācies būt līdzīgās situācijās. Bet tādiem kā tev man ir viens ieteikums - nodzīvo vismaz līdz 30, izveido ģimeni, sāc audzināt bērnus - tad tu jutīsi, kā tava vērtību skala krasi mainās, par primāro kļūstot ģimenes drošība. Es pats par sevi vēl varu pastāvēt, bet tāpāt negribās, ka dēļ kāda agresīva braucēja kādam no maniem tuviniekiem nāktos ciest.
Skoda Octavia A5 1.9TDI/DSG, BMW E87 118iA
Lietotāja avatars
josi
 
Atbildes: 1044
Pievienojies: 2007/Apr/13, 12:05
Atrašanās vieta: Jūrmala
Braucu ar: Škoda Octavia 2
Dzinējs: 1.9TDI

Atbildēt Leroy » 2007/Okt/16, 16:06

josi rakstīja:Neredzu gan, paskaidro? Vienā gadījumā sabiedrībai vajag pievērt acis, otrā nē? Man gribētos dzirdēt, kur stiepjās tava robeža starp to, kas ir labi vai slikti, jo abas darbības ir krimināli vai administratīvi sodāmas.

man šeit nav ko teikt :roll: man liekas ka starpība ir pašaprtotama :) vai patiešām tava reakcija būs vienāda, pieķerot kā kabatas zaglis tavai sievai zog maku un kad bērns viekalā nofenderē šokolādi??? abiem dosi pa aci? tā pēc tavas loģikas sanāk, jo abas darbības ir krimināli vai administratīvi sodāmas :lol: :lol: :lol:

josi rakstīja:Nelecies, šeit nav bmwpower.lv. Es par savu rīcību vēl nekad kaunējies, lai arī ir nācies būt līdzīgās situācijās. Bet tādiem kā tev man ir viens ieteikums - nodzīvo vismaz līdz 30, izveido ģimeni, sāc audzināt bērnus - tad tu jutīsi, kā tava vērtību skala krasi mainās, par primāro kļūstot ģimenes drošība. Es pats par sevi vēl varu pastāvēt, bet tāpāt negribās, ka dēļ kāda agresīva braucēja kādam no maniem tuviniekiem nāktos ciest.

Tā informācijai - man ir ļoti tuvu 30, man ir sieva un meita :!: :wink:
Tavu ģimeni apdraud ne tikai agresīvi braucēji, bet arī agresīvi gājēji, agresīvi suņi uz ielām, agresīvas lāstekas uz jumtiem, agresīvi negaisi utt. - nevajag lūdzu visu dramatizēt, kā jau teicu problēmas ir jārisina prioritārā secībā, teiksim savest ceļus kārtībā, lai tu neiebrauktu agresīvā bedrē, kā rezultātā tevi izmetīs pretējā joslā utt.
Lietotāja avatars
Leroy
 
Atbildes: 546
Pievienojies: 2006/Feb/03, 9:56
Atrašanās vieta: Rīga,Sarkandaugava

Atbildēt envy » 2007/Okt/16, 16:27

te jau aiziet nedaudz patālu no tēmas: :^o :evil2:
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

Atbildēt josi » 2007/Okt/16, 16:48

Leroy rakstīja:vai patiešām tava reakcija būs vienāda, pieķerot kā kabatas zaglis tavai sievai zog maku un kad bērns viekalā nofenderē šokolādi??? abiem dosi pa aci? tā pēc tavas loģikas sanāk, jo abas darbības ir krimināli vai administratīvi sodāmas :lol: :lol: :lol:

Tā jau atkal ir novirze no tēmas, jautājums bija, kur ir tava robeža starp labo un ļauno? Vismaz noprotams, ka doma par tevis spārdīšanu un sabiedrības vienaldzību laikam nešķita pārāk pievilcīga.
Bet braukt agresīvi taču ir labi? Braukt agresīvi, izraisīt avāriju, kurā cieš vai iet bojā nevainīgi cilvēki, joprojām ir labi, tas taču nekas, ka kādam nepaveicās?
josi rakstīja:kā jau teicu problēmas ir jārisina prioritārā secībā, teiksim savest ceļus kārtībā, lai tu neiebrauktu agresīvā bedrē, kā rezultātā tevi izmetīs pretējā joslā utt.

Man gan šķiet, ka ceļu satiksmes kultūras sakārtošana ir daudz prioritārāka par ceļu stāvokli.
Ja uz ceļa aizlāpītu visas bedres un paceltu maksimālo ātrumu kaut vai līdz 130km/h, domā, ka vairs neatrastos neviens, kurš tāpat pofigā brauktu pretī pa pretējo braukšanas joslu ar vismaz +50?

Lai arī es daļu no TVnetā publicētajiem pārkāpumiem uzskatu pār pārspīlētiem, ja ne pat smieklīgiem, tomēr atbalstu viņu vēlmi pievērst sabiedrības uzmanību šij problēmai, gluži tāpat kā ir bijis ar akcījām pret braukšanu dzērumā vai jostu nelietošanu.
Skoda Octavia A5 1.9TDI/DSG, BMW E87 118iA
Lietotāja avatars
josi
 
Atbildes: 1044
Pievienojies: 2007/Apr/13, 12:05
Atrašanās vieta: Jūrmala
Braucu ar: Škoda Octavia 2
Dzinējs: 1.9TDI

Atbildēt GinC » 2007/Okt/16, 17:11

Neredzu. Jo gan viens gan otrs stulbums apdraud kāda dzīvību.
Man pašam 2x ir nācies griezt savu džipu slīpi pāri pa 2 joslām lai kāds steidzīgs idiots kas sadomā mani apdzīt nenonestu gājējus kas iet pa pāreju mana auto priekšā. Pārāk labi zinu ar kādiem upuriem ir beigušies šādi apdzīšanas manevri.
Ja kāds mēgina kādu nosist - iejaucos. Un pofig ka pats arī atraušos kādu zilumu.

Leroy rakstīja:Vai tu patiešām neredzi atšķirību starp cilvēku spārdīšanu un automašīnas apdzīšanu???
Un ja jau reiz tu tāds apzinīgs- vai kad redzi kad kās piedzēries tēvainis kādam uzmācās tu reiz iejaucies un palīdzi nabaga cilvēkam??? ar 98% pārliecību varu apgalvot ka esi pielicis pilnas bikses un tēlo ka neko neredzi!
Lietotāja avatars
GinC
Guru
 
Atbildes: 2203
Pievienojies: 2006/Aug/14, 11:12
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt Bulinsh » 2007/Okt/16, 17:31

Leroy rakstīja:man šeit nav ko teikt :roll: man liekas ka starpība ir pašaprtotama :) vai patiešām tava reakcija būs vienāda, pieķerot kā kabatas zaglis tavai sievai zog maku un kad bērns viekalā nofenderē šokolādi??? abiem dosi pa aci? tā pēc tavas loģikas sanāk, jo abas darbības ir krimināli vai administratīvi sodāmas :lol: :lol: :lol:


piekrītu josi....
pirmajā gadījumā kabatzaglis atrautos pa muti, otrajā gadījumā sīkajam tiktu aizrādīts un diezban skaļi, lai pievērstu apkārtējo uzmanību tādejādi kauninot sīko..., jo ja pievērsi acis kā sīkais fenderē šoceni no plaukta nesodīc tad nākotnē var sanākt ka viš nocels tev sūri nopelnīto pensiju( jo nevar zināt par ko viš kļūs)....
Lietotāja avatars
Bulinsh
 
Atbildes: 3675
Pievienojies: 2004/Jan/20, 10:57
Atrašanās vieta: Aizkraukle
Braucu ar: VW Lupo ABT Sportsline
Dzinējs: 1,4 16v

Atbildēt Baily » 2007/Okt/16, 17:33

he atceros kā fūres mācīja agresīvos,, tātad notika tas viss no rīta,, bij notikusies avārija jaunciema gatvē zona 40km/h, mersis ar traktoru nošrotojies,,, nu lūk ceļš neizbraucams (pa mazu škirbu laida) propka liela stāvēju korķī jau no izgriešanās uz jaunciema gatves pie tanka (šoseja kas nāk no kalngales) ,, nu lūk stāvam gaidam 30 min kustība praktiski nenotiek , pretējā joslā kustība ar īpaši nekāda,, un tad lūk sāk parādīties tādi kam nav jāgaida,, un apdzen visus pa pretējo, tad nu lūk fūristi izdomāja tos pārmācīt,, kā pa pretējo kāds nāk tā fūrists izbrauc ar purnu un aizšķērso joslu tā ka pat pa zaļo zonu neizbraukt,,, tad nu apdzinējs taurē un plātās, bet arā nekāpj skaidroties,,, paiet kāds laiks, fūre ieliek atpakaļgaitā un savu purnu iebāž savā joslā ,, a tur pretējā braukšanas joslā jau cita fūre,, un tad jau situācija mainās fūre taurē a džipists meklē kur nolīst,, tāka zaļajā zonā nav vietas tur ne,, tāka pārējie rindā stāvētāji nelaiž ,, tad nekas cits viņam neatlika kā likt atpakļgaitā un dažus simtus metrus tā pabraukt,,, tika vēl atpakaļ rindā nekā bija iepriekš,,, manevru vairs neatkārtoja,,, tā tas fūrists pārmācija ap 20 autiņiem labs šovs bija,,, ā vēl bij kuriozs vecene ar džipu ar dzina garām un tād tā fūre palīda arā vecene sabijās un iebraucā krūmājā :lol: , tur arī palika,, ārā nekāpa vnk kko pa mobļu muldēja
Lietotāja avatars
Baily
 
Atbildes: 1696
Pievienojies: 2006/Feb/08, 0:56
Braucu ar: Komerctransportu

IepriekšējaisNākošais

Atgriezties uz Satiksmes drošība

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 0 viesi