VWmotion.lv • Apskatīt tēmu - Latvijas Valsts Standarts

Satiksmes drošība

Latvijas Valsts Standarts

Viss par satiksmes drošības jautājumiem. Pamācoši stāsti, klipi, linki.
Reklāma
 

Latvijas Valsts Standarts

Atbildēt black_smoke » 2013/Jūn/26, 14:09

Sveiki!
Interesēja tuvāk papētīt LVS77-1:2010, ja kādam šis katalogs ir pieejams,tad būtu pateicīgs,ja kāds ar to padalītos. Šis dokuments satur informāciju par ceļa zīmju prasībām - matreāliem, izmēriem,identifikātoriem utt.
Un varbūt,kāds var noformulēt,kas ir pagaidu ceļazīme?
Vai zīme ,kas ir uz stacjonāra koka staba, un ir bez identifikātora, ir uzskatāma par pagaidu ceļa zīmi vai patstāvīgu?
Un šī zīme ir izdatavoto no finiera...cik atradu Latvijas Finieris ražo tādas zīmes, taču tām zīmēm ir identifikātori.
metināšanas darbi/auto remonts/vag diagnostika

Dīzelis kūp, jo Dievs nemīl,ka nabagi trako...
Lietotāja avatars
black_smoke
 
Atbildes: 506
Pievienojies: 2011/Mai/04, 10:21
Atrašanās vieta: Smiltene
Braucu ar: suni bagāžniekā
Dzinējs: d-power

Re: Latvijas Valsts Standars

Atbildēt black_smoke » 2013/Sep/25, 12:37

Kādu laiku atpakaļ man sastādīja ceļu satiksmes pārkāpuma adinastratīvo protokolu,ceļu zīmes 323(atļautā ātruma ierobežojums) pie atļautā ātruma 30km/h fiksējot 86km/h
CP ekipāža atradās 120-150m aiz zīmes 30km/h un šī zīme ir uzstādīta ārpus apdzīvotas vietas bet pirms zīmes 30km/h nebija nevienas citas ātruma samazinājuma zīmes...viss šajā pasākumā šķita mazliet aizdomīgs tāpēc dažu kolēģu mudināts papētiju dziļāk, kaut gan sodu samaksāju jau nākamajā dienā, un atradu šo :naac:

LVS77-2010
6.4.25. 323.
zīme „Maksimālā ātruma ierobežojums” jāuzstāda, lai aizliegtu visu transportlīdzekļu braukšanu ar ātrumu, kas pārsniedz zīmē norādīto, ja ceļa posmā jānosaka cits maksimālais braukšanas ātrums nekā iepriekšējā posmā.
Ierobežojot braukšanas ātrumu bīstamā ceļa posmā (bīstams pagrieziens, posms ar apgrūtinātu redzamību, ceļa sašaurinājums u. tml.), zīmes darbības zonu nosaka visā bīstamā posma garumā.

Ja noteiktais maksimālā braukšanas ātruma ierobežojums vairāk par 20 km/h atšķiras no atļautā maksimālā ātruma iepriekšējā ceļa posmā, tad ātruma ierobežošana jāveic pakāpeniski ar soli līdz 20 km/h, secīgi uzstādot 323. zīmi ar savstarpējo attālumu 100 - 150 m.

Pamatojoties uz šo,lēmumu protokolā pārsūdzēju,un sods tika atcelts :mrgreen:
Tad ar protokolu,maksājumu no ibankas,un atcelto lēmumu aizsoļoju uz VID un pēc 5 dienām jau nauda bija kontā atpakaļ :krajejs_var:
Tā kā esam vērīgi,jo ceļu remontos un vietās, kur izved mežu ceļmalās, bieži zīmes ir uzstādītas nepareizi/nepilnīgi un nepareizi uzstādītai cela zīmei ir tikai informatīva nozīme,kur sodīt nevienu nevar!
metināšanas darbi/auto remonts/vag diagnostika

Dīzelis kūp, jo Dievs nemīl,ka nabagi trako...
Lietotāja avatars
black_smoke
 
Atbildes: 506
Pievienojies: 2011/Mai/04, 10:21
Atrašanās vieta: Smiltene
Braucu ar: suni bagāžniekā
Dzinējs: d-power

Re: Latvijas Valsts Standars

Atbildēt tower9 » 2013/Sep/25, 13:02

:ok:
Lietotāja avatars
tower9
 
Atbildes: 284
Pievienojies: 2010/Nov/05, 23:05
Atrašanās vieta: Latvija
Braucu ar: Audi A4
Dzinējs: BKN

Re: Latvijas Valsts Standars

Atbildēt mist » 2013/Sep/25, 14:22

Tas jau viss ir jauki, BET parasti tās pagaidu zīmes arī ir uzstādītas kur remontē ceļu, piem. ber šķembas uz aslfalta zīme 50 km/h visi varoņi min 100 km/h, un kāpēc tad tās zīmes tur ir uzstādītas ? Lai citiem logus nesit ārā, man pašam 2x jau ir trāpīts uz tāda ceļa. Un es tikai priecājos ja redzu CP kas ņem priekšā citu cilvēku čakarētājus....
mist
 
Atbildes: 1550
Pievienojies: 2008/Mar/12, 0:47
Braucu ar: 1.9 tdi AVB powered by INC

Re: Latvijas Valsts Standars

Atbildēt black_smoke » 2013/Sep/25, 14:56

mist rakstīja:Tas jau viss ir jauki, BET parasti tās pagaidu zīmes arī ir uzstādītas kur remontē ceļu, piem. ber šķembas uz aslfalta zīme 50 km/h visi varoņi min 100 km/h, un kāpēc tad tās zīmes tur ir uzstādītas ? Lai citiem logus nesit ārā, man pašam 2x jau ir trāpīts uz tāda ceļa. Un es tikai priecājos ja redzu CP kas ņem priekšā citu cilvēku čakarētājus....

manā gadījumā tā nebij pagaidu zīme,bet gan stacjonāra,taču Latvijā uz visiem ceļiem, ceļu satiksmes organizēšanu nosaka LVS un CP strādā likuma un normatīvo aktu ietvaros,tāpēc,ja zīme uzstādīta nepareizi un likums nav ievērots,tad tur nav ko kontrolēt...un starp citu CP darbiniekiem ir jāzin normatīvie akti un kā zīmes jāuzstāda,tā kā protokola sastādīšana tādā vietā norāda tikai uz viņu nekompetenci.
metināšanas darbi/auto remonts/vag diagnostika

Dīzelis kūp, jo Dievs nemīl,ka nabagi trako...
Lietotāja avatars
black_smoke
 
Atbildes: 506
Pievienojies: 2011/Mai/04, 10:21
Atrašanās vieta: Smiltene
Braucu ar: suni bagāžniekā
Dzinējs: d-power

Re: Latvijas Valsts Standarts

Atbildēt mist » 2013/Sep/26, 0:01

Īsti nav saprotams ko tu te tagad citiem baro...? Zīmes vairāk vai mazāk ir saliktas satiksmes drošibai! Tev kāds lika skriet tur 86 tur kur ir 30 ? Mūsu miestā piem. tas ir pie skolas... tev vajag kādu sīko nobraukt ?
mist
 
Atbildes: 1550
Pievienojies: 2008/Mar/12, 0:47
Braucu ar: 1.9 tdi AVB powered by INC

Re: Latvijas Valsts Standarts

Atbildēt genzo » 2013/Sep/26, 7:40

mist rakstīja:Īsti nav saprotams ko tu te tagad citiem baro...? Zīmes vairāk vai mazāk ir saliktas satiksmes drošibai! Tev kāds lika skriet tur 86 tur kur ir 30 ? Mūsu miestā piem. tas ir pie skolas... tev vajag kādu sīko nobraukt ?


Cik es sapratu, tad zīmē 30 neatradās braukšanas zonā, kur uz 50 būtu jābrauc, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka black_smoke papētīja šo lietu pēc šāda atgadījuma!! Tik krasam ātruma samazinājumam jau laicīgi vajadzēta izlikt brīdinošo zīmi vai kkā tā!! Es jau ar diezin vai, braucot uz 90, momentā liktu pa nažiem, lai būtu 30km/h...
Lietotāja avatars
genzo
 
Atbildes: 888
Pievienojies: 2012/Feb/13, 8:20
Atrašanās vieta: Talsi
Braucu ar: ko vizina!!!

Re: Latvijas Valsts Standarts

Atbildēt black_smoke » 2013/Sep/26, 8:46

mist rakstīja:Īsti nav saprotams ko tu te tagad citiem baro...? Zīmes vairāk vai mazāk ir saliktas satiksmes drošibai! Tev kāds lika skriet tur 86 tur kur ir 30 ? Mūsu miestā piem. tas ir pie skolas... tev vajag kādu sīko nobraukt ?

Tev šķiet,ka kāds man atceltu sodu,ja zīmes būtu saliktas pareizi un atbilstoši satiksmes drošībai?
Satiksmes drosība arī nosaka,ka strauji bremzēt nedrīkst...
...neviens man nelika skriet-es braucu pa zemes ceļu, ārpus apdzīvotas vietas, kur atļautais ātrums ir 90km/h, tāpēc arī runāju par secīgu ātruma samazināšanu,ko nosaka LVS77-2010

Pie skolas, apdzīvotā vietā, ar zīmi 30km/h viss ir kārtībā,jo ātruma ierobežojuma solis nav lielāks par 20km/h
metināšanas darbi/auto remonts/vag diagnostika

Dīzelis kūp, jo Dievs nemīl,ka nabagi trako...
Lietotāja avatars
black_smoke
 
Atbildes: 506
Pievienojies: 2011/Mai/04, 10:21
Atrašanās vieta: Smiltene
Braucu ar: suni bagāžniekā
Dzinējs: d-power

Re: Latvijas Valsts Standarts

Atbildēt mist » 2013/Sep/26, 12:29

Jums jau nepielec par ko es te cepos... Tieši tā tavs solis nekad nebūs pareizs nevienā ceļu remonta posmā, tur nekad nav piem. tur 70 - 50 utt. beigās tu atdursies buldozera lāpstā.... Tad jau pilsētās braucot iekšā ar vajadzēs sedzīgās zīmes, redziet lai varētu sākt laicīgi bremzēt ar vw sūdīgajām bremzēm.
mist
 
Atbildes: 1550
Pievienojies: 2008/Mar/12, 0:47
Braucu ar: 1.9 tdi AVB powered by INC

Re: Latvijas Valsts Standarts

Atbildēt tomix2000 » 2013/Sep/26, 12:56

Taisnība ir black_smoke. Ceļa zīme Nr 518 Apdzīvotas vietas sākums ir vienīgā, kuru pazīsti pa gabalu un sāc samazināt ātrumu, lai aiz zīmes būtu 50km/h. Savukārt aizlieguma zīmes,, Nr300-...., ir uz viena fona un apaļas, kuras no tālāka gabala neatšķirt. Tāpēc arī ir jāparedz pakāpenisku ātruma samazinājumu, ar ko arī jābrīdina šoferi, kas šajā gadījumā netika darīts. Pēc pieredzes, pats esmu bijis ceļa strādnieks pirms 7 gadiem un pats esmu haltūrējis/slinkojis ar šīm zīmēm, jāliek vairākas, bet ieliekam pēdējās.
Lietotāja avatars
tomix2000
 
Atbildes: 160
Pievienojies: 2007/Apr/07, 18:47

Re: Latvijas Valsts Standarts

Atbildēt karliks » 2013/Sep/26, 17:32

mist rakstīja:Jums jau nepielec par ko es te cepos... Tieši tā tavs solis nekad nebūs pareizs nevienā ceļu remonta posmā, tur nekad nav piem. tur 70 - 50 utt. beigās tu atdursies buldozera lāpstā.... Tad jau pilsētās braucot iekšā ar vajadzēs sedzīgās zīmes, redziet lai varētu sākt laicīgi bremzēt ar vw sūdīgajām bremzēm.

Kaimiņos Igaunijā nereti ir prakse pirms baltās zīmes uzlikt arī 70, lai jau laicīgi atmestos.
Arī pie mums atsevišķās vietās prasītos, kur, piemēram, baltā zīme kalna galā aiz līkuma vai tamlīdzīgi, par kuru laicīgi zina tikai vietējie.
karliks
 
Atbildes: 535
Pievienojies: 2007/Apr/13, 15:47
Atrašanās vieta: Rīga, Ziepniekkalns
Braucu ar: Seat Alhambra Ecomotive '12
Dzinējs: 2.0D CFGB 125kW

Re: Latvijas Valsts Standarts

Atbildēt Lauris » 2013/Sep/27, 11:04

mist rakstīja:Jums jau nepielec par ko es te cepos... Tieši tā tavs solis nekad nebūs pareizs nevienā ceļu remonta posmā, tur nekad nav piem. tur 70 - 50 utt. beigās tu atdursies buldozera lāpstā.... Tad jau pilsētās braucot iekšā ar vajadzēs sedzīgās zīmes, redziet lai varētu sākt laicīgi bremzēt ar vw sūdīgajām bremzēm.


Secīgām zīmēm ir jēga.
Piemēram, braucot pa veco-jauno apvedceļu - tur skaisti bija zīmes 70-50-30-pampaks
Vienreiz ar darba auto labi palēcos, jo nebija nevienas zīmes, kas par kaut ko brīdinātu.
Ēku, elektroietaišu termogrāfiskā pārbaude!
Lietotāja avatars
Lauris
 
Atbildes: 6272
Pievienojies: 2004/Mar/22, 12:39
Atrašanās vieta: Pierīga
Braucu ar: VW Sharan 7N
Dzinējs: CFFB


Atgriezties uz Satiksmes drošība

cron

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 0 viesi