VWmotion.lv • Apskatīt tēmu - Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Satiksmes drošība

Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Viss par satiksmes drošības jautājumiem. Pamācoši stāsti, klipi, linki.
Reklāma
 

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt androns » 2011/Sep/21, 9:42

Protams, ka instruktoram ir vieglāk pateikt, lai piļī pa pirmo joslu, jo tad vnm ir taisnība un tas ir mācībniekam tikai drošāk ...

par sievieteem ... nu sorii - ir taadas , kuras nemaz neveelas izprast situaaciju uz ceļa ... no sērijas: "vispār es ļot labi braucu. Šad tad, protams, gadās, ka nostāvu pie krustojuma un izbraucu ļoti tuvu kādai braucošai mašīnai, bet tā kopumā es braucu ļoti labi!" :mrgreen: :haha:

bet ja dažviet apļos sazīmētu līnijas un saliktu ziimes, ka labaa mauc tikai nost no apļa, tad šādus tādus uzlabojumus varētu iegūt ...

protams, ka ne pei visām nobrauktuvēm to varētu likt, jo tiešām ir vietas, kur nākamā nobrauktuve ir ļoti tuvu iepriekšējai un tur tāds modelis īsti labi nedarbotos ... cilvēki kaut ko stāvētui, gaidītu ...

tāpat kā ir nobraucot no salinieka centra pusee virzienaa uz autoostas pusi ... tur kaa naak lejaa, tā ir neatmetoties jāpiļī un paralēli jāsamainaas ar tiem, kas nāk pa krasteni un piļī augšā uz salinieku ... abiem ātrums +/- 50-60 km/h un samainīties elementāri ... bet protams, ka ir dārzeņi, kad nobrauc lejā, apstājas, un tad gaida, kad kāds pa krasteni braucošais stāsies un laidīs viņus, vai arī gaida baigo spraugu, kurā atkal baigi usākt un uzspiest līdz atļautajam ātrumam ...

Tiesības NOST tādiem !
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt Krizdole » 2011/Sep/21, 11:17

Atzīstos godīgi, ka tikai pēc 2 gadu braukāšanas pa Rīgu, esmu sākusi aktīvi lietot 2. un dažreiz arī 3. joslu aplī. Līdz tam nebiju droša, ka spēšu pietiekoši veikli tik laukā vajadzīgajā izejā, līdz ar to pārāk intensīvas satiksmes brīžos tālāk par 1.joslu nelīdu, ja vien tiešām nebija gandrīz viss aplis jānobrauc. Lielākoties man 1. vai 2. izejā jau jāiet nost un tajos apļos, pa kuriem braucu(Lubānas/Deglava vai Stahančika) ir ļoti cieši viena pie otras izejas).

Manuprāt, kamēr no autoskolām nāks laukā "zaļi"(ne eko pārliecības, bet sagatavotības līmeņa) autobraucēji vai arī ārpus Rīgas braucēji pat ar stāžu raustīsies no Rīgas satiksmes, tikmēr situācija aplī nemainīsies. Bet tā kā sagatavotības līmenis autoskolā atkarīgs lielā mērā no klienta maka biezuma + mazpilsētās tie apļi ir smieklīgi lēni/mazi, lai tur trenētos, tad viņus tur gatavo "eksāmena nolikšanai" nevis spējai iekļauties satiksmē un prast netraucēt citus, kā arī būt laipniem pret pārējiem(palaist, prognozēt darbības uz priekšu).

P.S. Pati noliku tiesības mazpilsētā ļoti daudzpadsmit gadus atpakaļ, bet nebraucu pēc tam nekad vairs. Pirms 3 gadiem nolēmu tomēr braukt, bet mēnesi to darīju kopā ar instruktoru, autoskolas auto un tikai pēc tam sēdos pati pie sava auto stūres. Instruktors reāli dresēja braukšanu, jo gatavoties eksāmenam nevajadzēja. Un paldies par to viņam, noder ļoti :D

P.S.2 Šādi topiki + Timrota sižeti liek aizdomāties un dažreiz arī mainīt savus braukšanas ieradumus, ja saproti, ka tomēr kaut kādā situācija esi kaut ko darījis nepareizi, kā piemēram, tas bija pēc sižeta par ieskrējiena joslu. Vēl tik būtu labi, ja pārējie autovadītāji arī to pašu būt noskatījušies :lol:
Lietotāja avatars
Krizdole
Lady
 
Atbildes: 488
Pievienojies: 2007/Apr/25, 21:18
Atrašanās vieta: Ādazi
Braucu ar: Opel Zafira
Dzinējs: 1.9 CDTI

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt GintsK » 2011/Sep/21, 11:57

Krizdolei taisnība. Saknes ir apamācības posmā.
Gribu Somijas variantu!
Manai sievai veinīgais paņēmiens barukšanas drošibas uzlabošanai, kas tika iemācīts bija: braukt lēnāk. Rezultātā viņa pat neprata bremzēt. Kur nu vēl straujāk paātrināties vai apdzīt.

Bet reālajā dzīvē daudz mazāk stresa ir, ja tu brauc vai nu plūsmas ātrumā vai, pārkārtojoties, pat nedaudz ātrāk par plūsmu.
===
Braucu diezgan padaudz. Sievietes nav ko vainot, ņemot vērā, ko iepriekš rakstīju. Viņas uz ceļa mūsdienās ir ļoti daudz. Vairums no viņām labi iekļaujas satiksmē. Es pat teiktu, ka vairumā gadījumu, kad paskatos kas par lempi stūrē auto, kas traucē satiksmi, uzvedas neprognozējami,- tie ir veči.
Pavisam nupat viens uz Krastenes vidējā joslā nobremzēja un pilnīgā pofigā meta krustām trešajai joslai uz apgriešanās vietu. Ar piekabi! Treileri! Neko neskatoties un nevērtējot. Vecis.
Lietotāja avatars
GintsK
Guru
 
Atbildes: 2152
Pievienojies: 2004/Dec/25, 22:22
Atrašanās vieta: Āgenskalns

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt GG. » 2011/Sep/28, 21:14

Jāpiemin jaunais mazais biķernieku ielas aplītis, kas manuprāt ir uztaisīts par mazu. Situācija, tu iebrauc aplī un tev vajag otro izeju. Ja iebrauc otrajā joslā, tad vienmēr kāds lupārs ar vojādžeru izgriezīs tev priekšā. Tāpēc šajā aplī es kā kretīns braucu pa pirmo joslu, jo tad es zinu, ka man neviens neieliks sānos.

Piebilde: lūdzu, ja braucam pa pirmo joslu garām izejai, lūdzu rādam kreiso pagriezienu, tas ļoti atvieglo dzīvi.
Lietotāja avatars
GG.
 
Atbildes: 25
Pievienojies: 2010/Jūn/09, 1:28
Braucu ar: Golf Mk2 GTI
Dzinējs: 2.0 ABF

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt Brainless » 2011/Sep/28, 21:55

Onē, nē, nav ko audzināt no otrās joslas nostbraucējus. Viņi neiedomājas ne tikai par to, ka kāds var labo joslu braukt taisni un turpināt ceļu pa apli, bet viņiem neaiziet, ka kāds pa labo pusi var būt ātrāks par viņu un arī gribēt griezt turpat nost no apļa.

Vispār vairums uzskata, ka, ja viņš brauc aplī max pa kreisi, tātad visi citi ir lēnāki un var droši dot pa labi. Ir sanācis pāris reižu tādiem piešķirt soda apli.
Lietotāja avatars
Brainless
 
Atbildes: 1289
Pievienojies: 2008/Okt/01, 17:56
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Seat Leon Mk1
Dzinējs: 1.8t APP

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt androns » 2011/Sep/28, 22:16

nee .. kreiso pagriezienu aplii raadiit ir tizlaak par tizlu ... ja vien nepaarkaartojies pa kreisi uz ieksheejo joslu ...

aplis ir taisne, no kurienes var pagriezties pa labi ...



p.s. - mazos apljos gan nav veerts mudriities uz iekshmalu .. ja nu vieniigi veikli pashaut garaam kaadam vojaazherim, kas sifonee pa labo joslu uz 25 km/h :lol:
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt Usis » 2011/Sep/28, 22:32

androns rakstīja:(..)aplis ir taisne (..)

Šitais tiešām skan labi... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lietotāja avatars
Usis
 
Atbildes: 15
Pievienojies: 2011/Jūl/27, 19:51
Braucu ar: VW Passat Variant B5
Dzinējs: 1,9 Tdi

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt envy » 2011/Sep/28, 22:44

androns rakstīja:nepaarkaartojies pa kreisi uz ieksheejo joslu ...

A kategorijas eksī mani gandrīz palaida mājās, kad sāku šo ideju bīdīt cauri. Aplis ir tāds pats krustojums un uzbraucot uz tā ir jārāda labais pagrieziens :mrgreen:
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt Fancy » 2011/Sep/29, 0:52

GG. rakstīja:Jāpiemin jaunais mazais biķernieku ielas aplītis, kas manuprāt ir uztaisīts par mazu. Situācija, tu iebrauc aplī un tev vajag otro izeju.

Braucu tur regulāri, nekad nav bijušas problēmas.
Ja nevari izgriezt, tev kāds pielien priekšā, apbrauc otru apli, citiem nav jācieš dēļu citu nevarēšanas/nemācēšanas
Lietotāja avatars
Fancy
 
Atbildes: 5223
Pievienojies: 2007/Jūl/12, 19:22
Atrašanās vieta: Mārupe
Braucu ar: tavu draudzeni

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt Brainless » 2011/Sep/29, 11:19

Kā man stāstīja kādreiz - aplis ir kā ceļš ar nepārtrauktu līkumu, un no šī principa esot jāiziet, veicot tur kkādas darbības.

ajms šito varētu pakomentēt, ja neko nejaucu, tad bijis braukšanas instruktors.

Vispār jau matu skaldīšana, galvenais iztikt bez starpgadījumiem ;)
Lietotāja avatars
Brainless
 
Atbildes: 1289
Pievienojies: 2008/Okt/01, 17:56
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Seat Leon Mk1
Dzinējs: 1.8t APP

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt Kavacky » 2011/Sep/29, 11:47

Vienīgais, kas izriet no fakta, ka tas ir ceļš ar līkumu, ir tas, ka konstanti jātur sagriezta stūre. :D
kavacky.lv
Lietotāja avatars
Kavacky
 
Atbildes: 593
Pievienojies: 2008/Sep/30, 0:51
Braucu ar: Golf Mk3
Dzinējs: AFN

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt envy » 2011/Sep/29, 12:59

Brainless rakstīja:Kā man stāstīja kādreiz - aplis ir kā ceļš ar nepārtrauktu līkumu, un no šī principa esot jāiziet, veicot tur kkādas darbības.

ajms šito varētu pakomentēt, ja neko nejaucu, tad bijis braukšanas instruktors.

Vispār jau matu skaldīšana, galvenais iztikt bez starpgadījumiem ;)

nu man tā arī autoskolā mācīja, tikai A kategorijas eksī par to drāza, hvz kā ir patiesībā :D
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt Kavacky » 2011/Sep/29, 13:45

Par ko īsti ravēja no aizmugures? Par pagrieziena rādīšanu pa kreisi vai pašu pagriezienu?

Ja par pagriezienu, tad tas jau drīzāk paša motociklista drošībai pret tiem, kuri pamanās arī mašīnas neredzēt, kur nu vēl motociklistu līkumā.
kavacky.lv
Lietotāja avatars
Kavacky
 
Atbildes: 593
Pievienojies: 2008/Sep/30, 0:51
Braucu ar: Golf Mk3
Dzinējs: AFN

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt androns » 2011/Sep/29, 13:46

ac rakstīja:
Brainless rakstīja:Kā man stāstīja kādreiz - aplis ir kā ceļš ar nepārtrauktu līkumu, un no šī principa esot jāiziet, veicot tur kkādas darbības.

ajms šito varētu pakomentēt, ja neko nejaucu, tad bijis braukšanas instruktors.

Vispār jau matu skaldīšana, galvenais iztikt bez starpgadījumiem ;)

nu man tā arī autoskolā mācīja, tikai A kategorijas eksī par to drāza, hvz kā ir patiesībā :D



es taa arii ensapratu par ko Tevi draaza ...

jaabuut taa -
1) kaa brauc virsū uz apļa (vienalga no labās vai no kreisās joslas (ja tāda ir) rādi labo pagriezienu.
2) kaa brauc pa apli (jebkuru joslu), tā pagriezienus nerādi nekādus
3) ja aplī pārkārtojies uz kreisāku joslu, tad kreisais, ja uz labējāku, tad labais pavarots
4) ja brauc nost no apļa (tikai no labās malējās - lōģiski), tad labais pagrieziens pirms manevra.

tur tak nav ko nesaprast vai pārprast !
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt envy » 2011/Sep/29, 14:14

Kavacky rakstīja:Par ko īsti ravēja no aizmugures? Par pagrieziena rādīšanu pa kreisi vai pašu pagriezienu?

Ja par pagriezienu, tad tas jau drīzāk paša motociklista drošībai pret tiem, kuri pamanās arī mašīnas neredzēt, kur nu vēl motociklistu līkumā.

Drāza par to, ka UZBRAUCOT uz apļa nerādīju pagriezienu (diez kādā virzienā vēl var aizbraukt pa apli #-o ) un argumenti bija, ka tas ir tāds pats krustojums kā citi, lai arī es uzskatu, ka tas ir taisns ceļš ar līkumu. Krustojums ir tikai nobraucot no apļa, kad IR zolīdi jārāda pagrieziens un jānobrauc no pirmās joslas, ja nav paredzēts citādāk
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

IepriekšējaisNākošais

Atgriezties uz Satiksmes drošība

cron

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 0 viesi