VWmotion.lv • Apskatīt tēmu - Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Satiksmes drošība

Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Viss par satiksmes drošības jautājumiem. Pamācoši stāsti, klipi, linki.
Reklāma
 

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt envy » 2011/Sep/29, 14:15

androns rakstīja:1) kaa brauc virsū uz apļa (vienalga no labās vai no kreisās joslas (ja tāda ir) rādi labo pagriezienu.

Kāpēc?
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt Fancy » 2011/Sep/29, 14:28

ac rakstīja:
Kavacky rakstīja:Par ko īsti ravēja no aizmugures? Par pagrieziena rādīšanu pa kreisi vai pašu pagriezienu?

Ja par pagriezienu, tad tas jau drīzāk paša motociklista drošībai pret tiem, kuri pamanās arī mašīnas neredzēt, kur nu vēl motociklistu līkumā.

Drāza par to, ka UZBRAUCOT uz apļa nerādīju pagriezienu (diez kādā virzienā vēl var aizbraukt pa apli #-o ) un argumenti bija, ka tas ir tāds pats krustojums kā citi, lai arī es uzskatu, ka tas ir taisns ceļš ar līkumu. Krustojums ir tikai nobraucot no apļa, kad IR zolīdi jārāda pagrieziens un jānobrauc no pirmās joslas, ja nav paredzēts citādāk

zini kāpec to sauc par ''apļveida krustojumu''?
Lietotāja avatars
Fancy
 
Atbildes: 5223
Pievienojies: 2007/Jūl/12, 19:22
Atrašanās vieta: Mārupe
Braucu ar: tavu draudzeni

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt envy » 2011/Sep/29, 14:32

pofik, bet kāpēc ir jārāda pagrieziens, ja ir tikai viens virziens kā es varu aizbraukt?
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt Fancy » 2011/Sep/29, 14:36

ac rakstīja:pofik, bet kāpēc ir jārāda pagrieziens, ja ir tikai viens virziens kā es varu aizbraukt?

Uz ieskrējiena joslaas tak tu arī pēc noteikumiem vari aizbraukt tikai pa kreisi, bet tik un tā pagrieziens ir jārāda.
Tas pats ir aplī.
Lietotāja avatars
Fancy
 
Atbildes: 5223
Pievienojies: 2007/Jūl/12, 19:22
Atrašanās vieta: Mārupe
Braucu ar: tavu draudzeni

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt nBerts » 2011/Sep/29, 15:10

Nevajadzīgi, bet vajag!
Loģikas formula izslēdz no vajadzības to rādīt, bet vajag!
Lietotāja avatars
nBerts
 
Atbildes: 1325
Pievienojies: 2007/Jan/18, 23:08
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: MK4
Dzinējs: AGU

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt Kavacky » 2011/Sep/29, 15:44

Loģika pagrieziena rādīšanai jebkurā situācijā - tā norāda tavas gaidāmās darbības apzinātību.

Ja kāds čalis stāv vietā, kur normā var griezt tikai pa kreisi, bet rāda labo pagriezienu vai nerāda neko - labāk uzmanīties.
kavacky.lv
Lietotāja avatars
Kavacky
 
Atbildes: 593
Pievienojies: 2008/Sep/30, 0:51
Braucu ar: Golf Mk3
Dzinējs: AFN

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt karliks » 2011/Sep/29, 16:45

Kavacky rakstīja:Loģika pagrieziena rādīšanai jebkurā situācijā - tā norāda tavas gaidāmās darbības apzinātību.

Ja kāds čalis stāv vietā, kur normā var griezt tikai pa kreisi, bet rāda labo pagriezienu vai nerāda neko - labāk uzmanīties.

Aha, cilvēki, kuri aplī iebrauc ar ieslēgtu kreiso pagriezienu vai, piemēram, uz Akmens tilta(no Mūkusalas ielas) uzbrauc ar ieslēgtu kreiso pagriezienu... :)
karliks
 
Atbildes: 535
Pievienojies: 2007/Apr/13, 15:47
Atrašanās vieta: Rīga, Ziepniekkalns
Braucu ar: Seat Alhambra Ecomotive '12
Dzinējs: 2.0D CFGB 125kW

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt Brainless » 2011/Sep/29, 20:13

ac, Tu neesi no tiem, kas nerāda pagriezienu arī braucot pa galveno ceļu, kas nogriežas (ir tak jāsaprot, ka brauks pa galveno) vai arī vietā, kur T veida krustā griež tikai pa labi? Varbūt man kko nepareizi mācīja, bet teica, ka jebkurā gadījumā krustojumā jārāda pagrieziens...
Lietotāja avatars
Brainless
 
Atbildes: 1289
Pievienojies: 2008/Okt/01, 17:56
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Seat Leon Mk1
Dzinējs: 1.8t APP

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt Kavacky » 2011/Sep/29, 20:39

Brainless rakstīja:ac, Tu neesi no tiem, kas nerāda pagriezienu arī braucot pa galveno ceļu, kas nogriežas

To vispār rāda tikai autoinstruktori, es un daži reti eksemplāri, kuri saprot CSN. :D
kavacky.lv
Lietotāja avatars
Kavacky
 
Atbildes: 593
Pievienojies: 2008/Sep/30, 0:51
Braucu ar: Golf Mk3
Dzinējs: AFN

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt envy » 2011/Sep/29, 21:59

Kungi, es šķiet vienmēr rādu pagriezienus :roll: Arī uzbraucot uz apļa pēc tam kad dabūju A kategoriju 2006. gadā. es Teicu, ka man AUTOSKOLĀ mācīja, ka uzbraucot uz apļa nav jārāda pagrieziens, ko es arī līdz tam nedarīju! Un tagad arī neredzu nevienu iemeslu to darīt, bet daru :dontknow:
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt Usis » 2011/Sep/29, 22:25

Būs jāpārlasa noteikumi, bet man liekas, ka bija kaut kādi izņēmumi, kad pagriezienu nerāda. Viens točna bija gadījums, kad tas var maldināt citus satiksmes dalībniekus un kaut kas, man liekas, bija arī par to, kad ir tikai viens iespējams virziens, tad it kā arī varēja nerādīt, bet varbūt kļūdos...

Runājot par iebraukšanu aplī izpildās abi manis minētie gadījumi: ir tikai viens virziens, turklāt ja tu brauc iekšā no 2.joslas, 1.joslā esošais var padomāt, ka tu gribi tikt viņa joslā (pastulbs piemērs, bet kaut kā pievilkt var)
Lietotāja avatars
Usis
 
Atbildes: 15
Pievienojies: 2011/Jūl/27, 19:51
Braucu ar: VW Passat Variant B5
Dzinējs: 1,9 Tdi

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt karliks » 2011/Sep/29, 22:35

Usis rakstīja:Būs jāpārlasa noteikumi, bet man liekas, ka bija kaut kādi izņēmumi, kad pagriezienu nerāda. Viens točna bija gadījums, kad tas var maldināt citus satiksmes dalībniekus un kaut kas, man liekas, bija arī par to, kad ir tikai viens iespējams virziens, tad it kā arī varēja nerādīt, bet varbūt kļūdos...

Runājot par iebraukšanu aplī izpildās abi manis minētie gadījumi: ir tikai viens virziens, turklāt ja tu brauc iekšā no 2.joslas, 1.joslā esošais var padomāt, ka tu gribi tikt viņa joslā (pastulbs piemērs, bet kaut kā pievilkt var)

Nevajag izdomāt jaunus noteikumus. Nav tāda punkta - ja ir vienīgais virziens.
70. Pirms jebkura manevra — braukšanas sākšanas, pārkārtošanās, nogriešanās, apgriešanās braukšanai pretējā virzienā, apdzīšanas, transportlīdzekļa apturēšanas u.tml. — transportlīdzekļa vadītājam jāpārliecinās par ceļu satiksmes drošību un par to, vai netiks traucēti citi ceļu satiksmes dalībnieki, jādod brīdinājuma signāls ar gaismas virzienrādītājiem...
Iebraukšana apļveida krustojumā arī ir uzskatāma par nogriešanos.

Par maldināšanu ir tiesa, bet ne jau nu Tevis minētajā gadījumā. Tad jau sanāk, ka vietā, kur pa labi vai kriesi griežas no 2 joslām Tu arī neslēgsi virzienrādītāju? ](*,)
karliks
 
Atbildes: 535
Pievienojies: 2007/Apr/13, 15:47
Atrašanās vieta: Rīga, Ziepniekkalns
Braucu ar: Seat Alhambra Ecomotive '12
Dzinējs: 2.0D CFGB 125kW

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt androns » 2011/Sep/29, 23:52

pilniiig pareizi .. pie katra manevra jaaraada briidinaajuma signaals :)

un arii braucot uz ap'la tiek veikts LABAIS pagrieziens un jaaraada LABAIS signaals.

Tie kas raada kreiso, tad lai arii grizhas pa KREISI ... savaadaak - apzinaata maldinaashana ... un peec LAPK vareetu piemeerot sodu Ls 5 .. siikums, bet ja menti kaut paskatiitos uz to, tad idinju uz celjime paliktu mazaak :P
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Re: Transportlīdzekļa kustība pa apļveida krustojumu

Atbildēt GintsK » 2011/Sep/30, 8:30

Vasarā atpūšoties nobraukāju kādas 1000 jūdzes pa Skotiju. Tur ļauži interesanti apļos pagriezienus rāda:
pirms iebraukšanas aplī vadītāji ieslēdz pagriezienu, kas norāda, uz kuru pusi (virzienu) viņi ir plānojuši izbraukt no apļa. Tālāk pašā aplī jau tuvu normālam. Vienīgi ļoti bieži met ārā no vidējās joslas.
Lietotāja avatars
GintsK
Guru
 
Atbildes: 2152
Pievienojies: 2004/Dec/25, 22:22
Atrašanās vieta: Āgenskalns

Iepriekšējais

Atgriezties uz Satiksmes drošība

cron

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 0 viesi