VWmotion.lv • Apskatīt tēmu - "Skaties divreiz. Divreiz!"

Satiksmes drošība

"Skaties divreiz. Divreiz!"

Viss par satiksmes drošības jautājumiem. Pamācoši stāsti, klipi, linki.

Tava attieksme pret akciju "Skaties divreiz"

CSDD ir pilnīga taisnība, autovadītāji aiz savas neuzmanības nogalina kārtīgos motociklistus.
8
12%
CSDD nav taisnības, agresīvie motociklisti tā vietā lai tiktu sodīti tiek attaisnoti ar autovadītāju neuzmanību.
35
52%
Man līdz lampiņām
5
7%
Cits variants ... (savu variantu postējam topikā)
5
7%
CSDD ir taisnība, tikai akcijas realizācija ir pārāk divdomīga un nesniedz vēlamo rezultātu
14
21%
 
Kopā balsots : 67

Reklāma
 

Atbildēt androns » 2008/Apr/28, 20:10

tieši tā - noteikumos ir rakstiits, ka apbraukt pa labo pusi var tikai tad ja apbraucamais griežas pa kreisi !
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Atbildēt envy » 2008/Apr/28, 21:56

fest rakstīja:Kā ir, mocis taču mani pa labo malu apdzīt nedrīkst, vai ne?
t.i. ja pieņem, ka labajā malā ir vienkārši metra atstarpe līdz bordai.


Nav tiesa! :idea:

ja pietiek vietas var braukt!
csn rakstīja:1.5. apsteigšana - braukšana garām vienam vai vairākiem braucošiem transportlīdzekļiem, neiebraucot
pretējā braukšanas joslā (brauktuves pusē);

csn rakstīja:1.7. braukšanas josla - jebkura brauktuves garenvirziena josla (var būt apzīmēta ar ceļa apzīmējumiem),
kura ir pietiekami plata, lai pa to vienā rindā varētu braukt automobiļi;

81. Pārkārtojoties transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš transportlīdzekļiem, kas, nemainot braukšanas
virzienu, brauc blakus. Vienā virzienā braucošiem transportlīdzekļiem pārkārtojoties vienlaikus,
transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš transportlīdzeklim, kas atrodas pa labi.

96. Bezsliežu transportlīdzekļu braukšanai paredzēto joslu skaitu norāda attiecīgie ceļa apzīmējumi vai ceļa
zīmes, bet, ja to nav, braukšanas joslu skaitu nosaka paši transportlīdzekļu vadītāji, ņemot vērā brauktuves
platumu, automobiļu gabarītus un nepieciešamos intervālus starp transportlīdzekļiem.


127. Ārpus apdzīvotām vietām uz ceļiem ar divām vai vairākām braukšanas joslām vienā virzienā aizliegts
apsteigt tajā pašā joslā priekšā braucošo transportlīdzekli pa labo pusi, izņemot gadījumu, kad tas rāda kreisā
pagrieziena signālu un ir uzsācis manevru.




par iepriekšējo tēmu:
77. Signāla lietošana nedod transportlīdzekļa vadītājam priekšroku un neatbrīvo viņu no pienākuma ievērot
piesardzību.


122. Apdzenamā transportlīdzekļa vadītājam aizliegts traucēt apdzīšanu (palielināt braukšanas ātrumu
u.tml.).
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

Atbildēt GinC » 2008/Apr/28, 23:02

ENVY pēc visa iepriekšēja palaga tā arī nekur neuzrādījās ka DRĪKST apsteigt pa labo malu.
Vispār Vācijā uz bāņiem pie mums bieži redzamā apsteigšana pa labo malu uz vairākjoslu ceļa skaitās rupš pārkāpums par kuru ir iepējas atskaitīt nopietnu sodanaudu. :!:
Lietotāja avatars
GinC
Guru
 
Atbildes: 2203
Pievienojies: 2006/Aug/14, 11:12
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt envy » 2008/Apr/28, 23:10

127. Ārpus apdzīvotām vietām uz ceļiem ar divām vai vairākām braukšanas joslām vienā virzienā aizliegts
apsteigt tajā pašā joslā priekšā braucošo transportlīdzekli pa labo pusi, izņemot gadījumu, kad tas rāda kreisā
pagrieziena signālu un ir uzsācis manevru.


Aizliegts it TIKAI ārpus apdzīvotām vietām! un tikai uz ceļiem ar 2 vai vairākām joslām vienā virzienā! (Jūrmalene, Rīga - Ogre... )
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

Atbildēt fest » 2008/Apr/29, 0:26

1.7. braukšanas josla - jebkura brauktuves garenvirziena josla (var būt apzīmēta ar ceļa apzīmējumiem),
kura ir pietiekami plata, lai pa to vienā rindā varētu braukt automobiļi;

Sanāk, ka apsteidzot pa labo malu, tu uzskati, ka uz ceļa ir trīs joslas (ja tas ir divu joslu ceļš).
Bet nu ok, ne par to ir stāsts. Stāsts ir par to, ka atrodas mopēdisti, kas mierīgi mauc garām mašīnai, kas veic labo pagriezienu. Vienu tādu nesen gandrīz aizķēru. Viņam ļoti paveicās, ka rolleris bija nokarināts ar zilām diodēm (jo bija nakts). Zinu, spogulis- pagrieziens-spogulis-manevrs, taču kāda huja pēc jādzen pa labo pusi, ja var kā cilvēks apdzīt pa kreiso (ceļš bija pilnīgi tukšs).
fest
 
Atbildes: 336
Pievienojies: 2007/Jūl/02, 20:22
Atrašanās vieta: Madona

Atbildēt Val » 2008/Apr/29, 0:31

es par lampiņām :dontknow:
Pārdodu diagnostikas kabeļus VAG-COM/VCDS. PM.
Lietotāja avatars
Val
 
Atbildes: 880
Pievienojies: 2007/Sep/12, 14:00
Atrašanās vieta: Bagāžniekā
Braucu ar: audi 80q gte
Dzinējs: 5vt

Atbildēt envy » 2008/Apr/29, 0:37

fest rakstīja:
1.7. braukšanas josla - jebkura brauktuves garenvirziena josla (var būt apzīmēta ar ceļa apzīmējumiem),
kura ir pietiekami plata, lai pa to vienā rindā varētu braukt automobiļi;

Sanāk, ka apsteidzot pa labo malu, tu uzskati, ka uz ceļa ir trīs joslas (ja tas ir divu joslu ceļš).
Bet nu ok, ne par to ir stāsts. Stāsts ir par to, ka atrodas mopēdisti, kas mierīgi mauc garām mašīnai, kas veic labo pagriezienu. Vienu tādu nesen gandrīz aizķēru. Viņam ļoti paveicās, ka rolleris bija nokarināts ar zilām diodēm (jo bija nakts). Zinu, spogulis- pagrieziens-spogulis-manevrs, taču kāda huja pēc jādzen pa labo pusi, ja var kā cilvēks apdzīt pa kreiso (ceļš bija pilnīgi tukšs).


Tie ir punkti no CSN pēdējās redakcijas! :D nevis es kautg ko uzskatu! ;)

uz šo jautājumu nevaru atbildēt - kāpēc tā jādara, bet Tu tak redzi, ka ar CSN tas aizliegts nav!

jo ir neiespējami notiekt, kurš no jums abiem ir vainīgs, ja abi atradāties blakus!

Teorētiski (gan no CSN gan policijas (ja nu kas nelāgs notiek) viedokļa) Tu! jo nebiji ieņēmis malējo labo stāvokli (blakus taču Tev bija vieta, lai brauktu) + pagrieziena signāls nedod priekšrocības!!!


Ne velti Timrots kaut kādā reklāmā uztājīgi saka - vadītāj, brauc pēc iespējas Tuvāk labajai malai! 8)
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

Atbildēt fest » 2008/Apr/29, 7:34

Envy, es saprotu, ka tie ir CSN. Taču tādi mopēdisti arī grauj priekštatu par jums. Es neko nesaku, ja man korķī stāvot pa labo pusi brauc garām mopēdi, taču ja es griežos pa labi un šis izdomā braukt garām, tas gan kretinē.
fest
 
Atbildes: 336
Pievienojies: 2007/Jūl/02, 20:22
Atrašanās vieta: Madona

Atbildēt Bebris » 2008/Apr/29, 8:13

fest rakstīja:Envy, es saprotu, ka tie ir CSN. Taču tādi mopēdisti arī grauj priekštatu par jums. Es neko nesaku, ja man korķī stāvot pa labo pusi brauc garām mopēdi, taču ja es griežos pa labi un šis izdomā braukt garām, tas gan kretinē.


Aciimredzot tu atrodies pa taalu no labaas puses borta! :wink: SCN ir skaidri pateikts, ka ir jaaienjem labais maleejais staavoklis pie nogrieshanaas pa labi - ja gadiisies, ka tur buus pietiekama vieta, lai velosipeedists vai motocikla vadiitaajs ieliistu, tad aciimredzot neeesi ienjeemis pietiekami! :wink: Un negadiijuma briidii vainiigs buusi TU! :lol: Tie ir CSN un pie shii punkta vajag piedomaat! :wink:
Lietotāja avatars
Bebris
 
Atbildes: 272
Pievienojies: 2006/Jūl/19, 14:49
Atrašanās vieta: Ventspils<-> Rīga

Atbildēt androns » 2008/Apr/29, 8:20

Bebris rakstīja:
fest rakstīja:Envy, es saprotu, ka tie ir CSN. Taču tādi mopēdisti arī grauj priekštatu par jums. Es neko nesaku, ja man korķī stāvot pa labo pusi brauc garām mopēdi, taču ja es griežos pa labi un šis izdomā braukt garām, tas gan kretinē.


Aciimredzot tu atrodies pa taalu no labaas puses borta! :wink: SCN ir skaidri pateikts, ka ir jaaienjem labais maleejais staavoklis pie nogrieshanaas pa labi - ja gadiisies, ka tur buus pietiekama vieta, lai velosipeedists vai motocikla vadiitaajs ieliistu, tad aciimredzot neeesi ienjeemis pietiekami! :wink: Un negadiijuma briidii vainiigs buusi TU! :lol: Tie ir CSN un pie shii punkta vajag piedomaat! :wink:


Vot tas nu gan arii izskatās pēc necieņas pret riteņbraucējiem ...

tu ķip pabrauc ciņam garām, ieņemies pa labi un apstājies viņam priekšā ...
tāpēc es braucot ar velosipēdu cenšos braukt pa ietvēm - nehuj čakarēt prātu citiem un sev ...

vnk uzmanaas tajaas vietaas ,kur ietve šķērso ielu - tur skatās - ja ir mašīnas, tad baigi neskrien pāri ar velo (zinu, ka nav pareizi - ir jaastum pie rokas laikam) - bet nu nekad nav bijushas probl :)
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Atbildēt Bebris » 2008/Apr/29, 8:38

androns rakstīja:
Bebris rakstīja:
fest rakstīja:Envy, es saprotu, ka tie ir CSN. Taču tādi mopēdisti arī grauj priekštatu par jums. Es neko nesaku, ja man korķī stāvot pa labo pusi brauc garām mopēdi, taču ja es griežos pa labi un šis izdomā braukt garām, tas gan kretinē.


Aciimredzot tu atrodies pa taalu no labaas puses borta! :wink: SCN ir skaidri pateikts, ka ir jaaienjem labais maleejais staavoklis pie nogrieshanaas pa labi - ja gadiisies, ka tur buus pietiekama vieta, lai velosipeedists vai motocikla vadiitaajs ieliistu, tad aciimredzot neeesi ienjeemis pietiekami! :wink: Un negadiijuma briidii vainiigs buusi TU! :lol: Tie ir CSN un pie shii punkta vajag piedomaat! :wink:


Vot tas nu gan arii izskatās pēc necieņas pret riteņbraucējiem ...

tu ķip pabrauc ciņam garām, ieņemies pa labi un apstājies viņam priekšā ...
tāpēc es braucot ar velosipēdu cenšos braukt pa ietvēm - nehuj čakarēt prātu citiem un sev ...

vnk uzmanaas tajaas vietaas ,kur ietve šķērso ielu - tur skatās - ja ir mašīnas, tad baigi neskrien pāri ar velo (zinu, ka nav pareizi - ir jaastum pie rokas laikam) - bet nu nekad nav bijushas probl :)


NU nebiju iedomaajies taa, ka aizskrien ritenjbrauceejam garaam un tad nogriez vinjam celju! :wink: Tas bija attiecinaats vispaareeji uz divritenju braucamajiem! :wink: Protams, ja taa izdari, tad taa jau ir nekauniiba! :evil: Man personiigi nav bijushas probleemas ar labaas puses divritenju satiksmes daliibniekiem! :)
Katraa zinjaa atgriezhoties pie pamatteemas - teikshu, ka ar akcijas saaakshanos un skandinaashanu esmu veeriigaak saacis skatiities spoguljos! :D
Lietotāja avatars
Bebris
 
Atbildes: 272
Pievienojies: 2006/Jūl/19, 14:49
Atrašanās vieta: Ventspils<-> Rīga

Atbildēt androns » 2008/Apr/29, 8:43

Bebris rakstīja:
androns rakstīja:
Bebris rakstīja:
fest rakstīja:Envy, es saprotu, ka tie ir CSN. Taču tādi mopēdisti arī grauj priekštatu par jums. Es neko nesaku, ja man korķī stāvot pa labo pusi brauc garām mopēdi, taču ja es griežos pa labi un šis izdomā braukt garām, tas gan kretinē.


Aciimredzot tu atrodies pa taalu no labaas puses borta! :wink: SCN ir skaidri pateikts, ka ir jaaienjem labais maleejais staavoklis pie nogrieshanaas pa labi - ja gadiisies, ka tur buus pietiekama vieta, lai velosipeedists vai motocikla vadiitaajs ieliistu, tad aciimredzot neeesi ienjeemis pietiekami! :wink: Un negadiijuma briidii vainiigs buusi TU! :lol: Tie ir CSN un pie shii punkta vajag piedomaat! :wink:


Vot tas nu gan arii izskatās pēc necieņas pret riteņbraucējiem ...

tu ķip pabrauc ciņam garām, ieņemies pa labi un apstājies viņam priekšā ...
tāpēc es braucot ar velosipēdu cenšos braukt pa ietvēm - nehuj čakarēt prātu citiem un sev ...

vnk uzmanaas tajaas vietaas ,kur ietve šķērso ielu - tur skatās - ja ir mašīnas, tad baigi neskrien pāri ar velo (zinu, ka nav pareizi - ir jaastum pie rokas laikam) - bet nu nekad nav bijushas probl :)


NU nebiju iedomaajies taa, ka aizskrien ritenjbrauceejam garaam un tad nogriez vinjam celju! :wink: Tas bija attiecinaats vispaareeji uz divritenju braucamajiem! :wink: Protams, ja taa izdari, tad taa jau ir nekauniiba! :evil: Man personiigi nav bijushas probleemas ar labaas puses divritenju satiksmes daliibniekiem! :)
Katraa zinjaa atgriezhoties pie pamatteemas - teikshu, ka ar akcijas saaakshanos un skandinaashanu esmu veeriigaak saacis skatiities spoguljos! :D


A ko man dariit, tad kad es vinju panaak un man paaec briizha ir jaanogriežās + vēl ir korķis un nogriežoties man jāpalaiž gājējs un reāli sanāk ka tu esi nošķērsojis riteņbraucējam ceļu ...
un TĀ REĀLI NOTIEK UN GADĀS !

es netaisos braukt uz 15 km/h aiz riteņbraucēja, lai ti viņam nesanāk priekšā nosprostot ceļu ! :evil:
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Atbildēt envy » 2008/Apr/29, 8:50

fest rakstīja:Envy, es saprotu, ka tie ir CSN. Taču tādi mopēdisti arī grauj priekštatu par jums. Es neko nesaku, ja man korķī stāvot pa labo pusi brauc garām mopēdi, taču ja es griežos pa labi un šis izdomā braukt garām, tas gan kretinē.


Pagaidi! kretinē ta kretinē, bet tāpēc Tev ir labais spogulis un punkts! Visu pamatu pamats ir CSN un ir jāievēro visi punkti, kas tajā rakstīti, tikai tad Tu vari teikt ka Tevi kretinē kāds cits satiksmes dalībnieks!

Atstāji vietu, Tava problēma! Palaid to kas brauc Tev garām!

Piekrītu, ka stulbi, bet tā tas ir! Arī man nogriežoties pa labi, reti sanāk palūrēt spogulī (jo nafig taču vajag, pierasts, ka Tur nekad neviena nav) bet ir jāiemācās!
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

Atbildēt Bebris » 2008/Apr/29, 8:52

NU redz, to sauc par kultuuru uz celja - jaaciena vienam otrs un jaabuut saprotoshiem! :) Gruuti ir pateikt viennoziimiigi, ka pareizi ir tikai taa - katraa situaacijaa ir savs gadiijums, kursh ir jaaizveertee! :wink:

Njaa, shii ir ilgi diskuteejama teema! :roll:
Lietotāja avatars
Bebris
 
Atbildes: 272
Pievienojies: 2006/Jūl/19, 14:49
Atrašanās vieta: Ventspils<-> Rīga

Atbildēt envy » 2008/Apr/29, 8:53

androns rakstīja:A ko man dariit, tad kad es vinju panaak un man paaec briizha ir jaanogriežās + vēl ir korķis un nogriežoties man jāpalaiž gājējs un reāli sanāk ka tu esi nošķērsojis riteņbraucējam ceļu ...
un TĀ REĀLI NOTIEK UN GADĀS !

es netaisos braukt uz 15 km/h aiz riteņbraucēja, lai ti viņam nesanāk priekšā nosprostot ceļu ! :evil:


Bet Tu taču neskrien garām fūrei vai traktoram tikai tāpēc, ka tie brauc lēnāk. nu, npirms nodriezties pa labi... un tad strauji nebremzē?

viena blonda kolēģe šitā fūrei priekšā piegrieza (nu tipa paspēšu) protams auto norakstīts (pilsētā)! AR ko Riteņbraucējs/mopēdists sliktāks? Ja nevari paspēt apdzīt un nogriezties, tad neapdzen!


a shitas:

androns rakstīja:es netaisos braukt uz 15 km/h aiz riteņbraucēja, lai ti viņam nesanāk priekšā nosprostot ceļu ! :evil:

VISATĻAUTĪBA!
Lietotāja avatars
envy
VWmotion atbalstītājs
 
Atbildes: 9016
Pievienojies: 2005/Dec/01, 11:16
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Husky & 911
Dzinējs: 2T & flat6

IepriekšējaisNākošais

Atgriezties uz Satiksmes drošība

cron

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 10 viesi