VWmotion.lv • Apskatīt tēmu - Nelegālo ?dragreisu? dalībnieka viedoklis par aktuālo tēmu

Notikumi

Nelegālo ?dragreisu? dalībnieka viedoklis par aktuālo tēmu

Reklāma
 

Nelegālo ?dragreisu? dalībnieka viedoklis par aktuālo tēmu

Atbildēt Vincents » 2004/Okt/22, 19:18

Tiem, kas varbūt neizlasīja.

Nelegālo ?dragreisu? dalībnieka viedoklis par aktuālo tēmu.
www.burnout.lv

Pēdējā laikā laikrakstos, internetā, kā arī televīzijā itin bieži dzirdami un redzami sižeti par tā saucamo nelegālo ?dragreisu?. Mani pārsteidz un sarūgtina šo rakstu vienveidība un neobjektivitāte. Visos rakstos lasāmas vienas un tās pašas idejas, vieni vienīgi vispārinoši apgalvojumi un apvainojumi. Saistībā ar to nenoturējos un rakstu šo rakstu, kurā šo lietu apskatīšu no citas puses.

Palasot šos rakstus, rodas vairāki jautājumi ? kādēļ tik kategoriska nostāja? Vai tam tiešām ir pamats? Kā arī ? vai mēs varam maz šos rakstus attiecināt uz ?dragreisu?? Tādēļ nolēmu mazliet paanalizēt faktus.

Preses rakstos un sižetos, manuprāt, nepamatoti un pārsteidzīgi tiek izteikti vairāki apgalvojumi. Tos izsaka gan policijas, gan preses pārstāvji. Izceļas Rīgas Galvenās policijas pārvaldes apvienotā pulka komandiera vietnieks Edmunds Zivtiņš, apgalvojot, ka ?dragreiss? ir ?piedzērušos jauniešu organizēta ārdīšanās ar auto?, tādejādi apvainojot visus, kuri uz šiem pasākumiem brauc auto vadīšanā reibuma stāvoklī.

Minēšu, ka pats reizi pa reizei esmu šajos pasākumos bijis, bet nedz es, nedz mani draugi ne reizi nav vadījuši automašīnu alkohola reibumā, tādejādi šis izteikums ir tiešs apvainojums man, kā arī citiem autovadītājiem, kuri uz šiem pasākumiem brauc nedzēruši. E.Zivtiņš arī stāsta: ?Vecākiem būtu jāuzmana savi mazgadīgie bērni. Viņiem naktīs ir jāsēž mājās, nevis jādzer alus un jāsit automašīna. Tāda diemžēl ir ?dragreisa? realitāte.? No šī citāta nav saprotams, kas ir ?dragreisa? realitāte ? mazgadīgs bērns, kurš sadzēries alu un sit automašīnu? Ja tā, tad, atvainojos, bet nepieskaitu sevi šai realitātei. Mašīnu ?dragreisā? neesmu ?sitis?, kā arī mazgadīgs neesmu un arī alu pie stūres nedzeru.

E.Zivtiņa nākamais izteikums ir klajs vispārinājums, un faktu analīzes trūkums tajā ir milzīgs: ?Man ir pilnīgi vienalga, kāda ir šāda braucēja filozofija. Viņi visi ir bīstami.? Šinī gadījumā es varētu izteikt līdzīgu apgalvojumu: visi policisti ir nekompetenti un neanalizē faktus, tikai atkārto vienu un to pašu, kā arī visi policisti ņem kukuļus. Vai tā būtu patiesība? Protams, ka nē, jo nevar vispārināti izteikties par kādu sabiedrības daļu, ņemot par pamatu dažus indivīdus.

Un ar ko bīstami ir ?dragreiseri?, kuri nedzer un nav nepilngadīgi, kā arī nedauza automobiļus? Ar to, ka skrienas ar citiem braucējiem konkrētā vietā, apdraudot vienīgi paši sevi? Jo es, piemēram, nevaru iedomāties, ko vēl varētu apdraudēt, skrienoties pie tā paša ?Scania? centra? Kas vēl šo ielu izmanto piektdienas un sestdienas naktīs? 99,9% tie ir ?dragreiseri? vai arī cilvēki, kuri brauc skatīties ?dragreisu? ? līdz ar to viņi zina, uz kurieni brauc un ar ko riskē, kā arī ? kas tur ir sagaidāms.

Ceļu policijas bataljona virsleitnants Jānis Parādnieks, savukārt, izsaka šādu secinājumu: ?Tomēr galvenā problēma ir, ka uz šiem pasākumiem sanāk nepilngadīgie, kuri šeit dzer un smēķē, aiz viņiem paliek atkritumi ? saplēstas pudeles, tukšas sulas pakas.? Ja tā ir galvenā problēma, tad kādēļ vainot ?dragreisu?? Vainīgs ir tautas alkoholisms un ar ?dragreisu? tam nav nekāda sakara. Gribētos pajautāt, lai J.Parādnieka kungs vai kāds cits policijas pārstāvis parāda kādu jauniešu pasākumu, it īpaši bezmaksas (piem., koncerti, sporta spēļu apmeklējumi utt.), kurā netiek lietots alkohols, netiek piesārņota apkārtne un kurā nav dzēruši mazgadīgie.

Ņemam par piemēru kaut vai pagājušogad notikušo koncertu Doma laukumā, kad nākamajā dienā viss laukums izskatījās pēc vienas lielas miskastes, ne ar ko neatšķiroties no ?dragreisa? laukumos atstātajām drazām. Un vai policija var pārliecinoši apgalvot, ka pēc šiem pasākumiem neatrodas cilvēki, kuri sēžas pie stūres alkohola reibumā? Bet vai tādēļ mēs tagad aizliegsim koncertus? Futbolu vai hokeju? Protams, ka nē.

Lai apkarotu šīs problēmas, parasti tiek nozīmēti pašvaldības policisti, kuri kontrolētu alkohola lietošanu, teritorijas piesārņošanu. Man, teiksim, nebūtu nekādu iebildumu, ja uz šiem pasākumiem tiktu nozīmēti pašvaldības policisti, kuri uzmanītu to, lai atbraukušie nepiesārņo apkārtni, lai tur neatrastos nepilngadīgi jaunieši, kā arī lai dzērušie cilvēki nesēstos pie stūres.

Bet tas ir jādara ar cilvēciskām metodēm, nevis kā situācijā, kas reiz tika novērota stāvlaukumā pie ?Scania?, kad piebrauca policijas mikroautobuss ? izkāpa skūts jauneklis policijas formā un apstaigāja visus klātesošos: ?Ja tūliņ pat neaizvāksities projām, es jums sabojāšu šo vakaru,? tā sakot arī tēvam ar mazu bērnu un piedraudot ar fizisku izrēķināšanos.

Šīs metodes mazliet atgādina bandītus, nevis policijas darbiniekus, kurus uztur arī ?dragreiseri?, kuri strādā, maksā nodokļus un no kuriem šiem policistiem tiek maksāta alga. Arīdzan piesiešanās par katru sīkumu, piemēram, no stāvvietas izbraucot ar neieslēgtām tuvajām gaismām, par to, ka automašīnā nav aptieciņas, piemērojot maksimālo sodu par katru pārkāpumu.

Un vispār, ja problēma ir mazgadīgajos alkoholiķos, ir taču likums, kas aizliedz jauniešiem, kas nav sasnieguši 16 gadu vecumu, atrasties bez vecāku pavadības uz ielas pēc plkst. 22. Līdz ar to, kāpēc nevar pašvaldības policija tikt galā ar acīmredzamajiem pārkāpumiem (nepilngadīgajiem pēc 22:00, teritorijas piesārņošanu, alkohola lietošana publiskās vietās), tā vietā vainojot ?dragreisu? un ?dragreiserus??

Nesaprotama ir arī lielveikala ?Spice? vadības attieksme. Viņi sūdzas par to, ka tiek piesārņotas stāvvietas un bojāti t.s. guļošie policisti, radītas bīstamas situācijas. Varbūt lielveikala vadībai jau sen vajadzēja padomāt un izvietot vairāk miskastu pa stāvvietas teritoriju, tai vietā lai uzbūvētu n-tos ?guļošos policistus?? Galu galā, vienīgās miskastes ir pie veikala ieejas. Miskastu izvietošana stāvvietas teritorijā, pie apgaismes stabiem, teiksim, ļoti iespējams vismaz daļēji atrisinātu šo problēmu.

Jautājums par bīstamību atkal jāaizskar, paskatoties statistiku,? cik reālu cietušo ?dragreisā? ir bijis pa šiem laikiem kopš notiek ?dragreisi?? Cik man zināms ? neviena. Tai pat laikā, ja mēs paskatāmies sāpīgo statistiku ? šogad ir jau vairāk kā 380 bojāgājušie uz autoceļiem, kas nav saistīti ar šīm ātrumsacensībām. Tā ir reāla statistika, kamēr ?dragreisa? bīstamība ar statistiku nav pamatojama.

Un ja tā padomā, cik nav dzirdēts par gadījumiem, kad pie krustojuma vienkārši garāmbraucēji uztaisa nelielu sacensību, nevienam tas laikam neliekas nekas bīstams, jo par to nekur lasīt mēs nevaram un arī tautā pret to nav izveidojies nosodījums. Taču, ja domājam par bīstamību, tad šāda ?paskriešanās? ir daudz bīstamāka par organizētu ?dragreisu?, kur visi zina, uz kurieni atbrauc, un skrienas vēlā naktī puslīdz nomaļās vietās, kur nav intensīva satiksme, jo šī ?paskriešanās? notiek uz publiskiem ceļiem, kur visapkārt ir gājēji, kas nezina, ka kāds ir sadomājis paskrieties, kā arī citas automašīnas, kas, iespējams, negaida, ka kāds izdomās skrieties.

Noslēgumā gribētos novēlēt gan policijai, gan valstsvīriem, gan arī presei ? nevis izdomāt problēmas, kas reāli nav aktuālas, bet cīnītos ar problēmām, kas tiešām pastāv, piemēram, alkoholisms, necieņa pret vidi, vecāku bezatbildība (palaižot nepilngadīgus bērnus pa nakti uz ?dragreisu?). Taču nevajag šīs problēmas saistīt ar citām lietām, kas nav tieši vainojamas tajās.

Kā arī gribētos atgādināt valstsvīriem un policistiem, ka aizliegt visu, kas neapmierina, nav problēmu, taču bija reiz tāda Padomju Savienība, kas lieliski pierādīja, ka ar aizliegumiem un iebiedēšanu kārtību nepanāksi... ir jāmainās cilvēku uztverei un attieksmei, un tikai tad var gaidīt situācijas uzlabošanos uz ielām, ?dragreisos?, koncertos un visur citur, kur cilvēkiem ir saskarsme vienam ar otru, bet ar aizliegumiem attieksmi neizmainīsi...
Lietotāja avatars
Vincents
 
Atbildes: 3743
Pievienojies: 2004/Jan/05, 18:25
Braucu ar: VW

Atbildēt Jazzer » 2004/Okt/22, 19:31

Neko teikt,kruta.Labi buutu ja visi taa domaatu. :roll:
Lietotāja avatars
Jazzer
 
Atbildes: 3366
Pievienojies: 2004/Mai/10, 19:52
Atrašanās vieta: Riga, Purvciems
Braucu ar: :D
Dzinējs: Ir

Atbildēt Vincents » 2004/Okt/22, 19:36

Vismaz priecē, ka parādās arī tādi raksti mēdijos, ne tikai tas ir slikti, tas ir jāaizliedz - jo neba jau nu šajos pasākumos ir notikuši visi tie negadījumi, bet nu vainīgie vienmēr tiek meklēti.
Pašam riebjās tie, kas atbrauc pie Spices sadzērušies un ālējās, pārsvarā kaut kādi patsmitgadīgie :evil: un dēļ tādiem jau arī tam visam ir tāda negatīva pieskaņa.
Nu tā kaut kā... nerakstās šodien nekas...
Intersanti palasīties komentārus par rakstu delfos un iauto.
Lietotāja avatars
Vincents
 
Atbildes: 3743
Pievienojies: 2004/Jan/05, 18:25
Braucu ar: VW

Atbildēt Jazzer » 2004/Okt/22, 19:40

Es jau nenoliegshu ka man patiik paskatiities kaa puikas aaleejas,tas piedod asumu pasaakumam jo tas tak ir speekratu pasaakums un ja tehnika atlauj un veejsh galvaa ta kaapee neizcelties citu viduu...
Lietotāja avatars
Jazzer
 
Atbildes: 3366
Pievienojies: 2004/Mai/10, 19:52
Atrašanās vieta: Riga, Purvciems
Braucu ar: :D
Dzinējs: Ir

Atbildēt Vincents » 2004/Okt/22, 19:44

Nu izcelties jau var visaadi...bet kad aaleejas pa to laukumu un apdraud citus... nea, nepatiik. Pārsvarā jau tie ir skatītāji, kas atbraukuši paskatīties, un tad izdomā arī izpildīties...
Lietotāja avatars
Vincents
 
Atbildes: 3743
Pievienojies: 2004/Jan/05, 18:25
Braucu ar: VW

Atbildēt Jazzer » 2004/Okt/22, 19:48

Neee ne es taa nebiju domaajis,protams sapraata robe#as un mazaak biistamaa vietaa,nevis manis un mana auto tuvumaa vismaz. :oops:
Lietotāja avatars
Jazzer
 
Atbildes: 3366
Pievienojies: 2004/Mai/10, 19:52
Atrašanās vieta: Riga, Purvciems
Braucu ar: :D
Dzinējs: Ir


Atgriezties uz Notikumi

cron

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi