VWmotion.lv • Apskatīt tēmu - Kādu eļļu lejam motoros

Dzinējs

Kādu eļļu lejam motoros

Problēmas un remonts
Reklāma
 

Kādu eļļu lejam motoros

Atbildēt Storms » 2006/Mar/27, 11:42

mdude rakstīja:vispar jau loti parliecinoshi par labu 98 ! :) par tiem 15,000 gan nepiekritu. par biezhu jau nebus ja pec 10,000 maina ellu. ietaupit jau tochna ta neko nevar.

Yep, bet eļļu mainu vienā konkrētā privātkantorī kur kvalitāte un attieksme vienmēr ir ļoti augstā līmenī. Aiz kam man nav iemesla neuzticēties meistara noteiktajiem 15000km. Šādā režīmā ap 70000km nobraukti.

10000 it kā nosaka automašīnas ražotājs tajā brīdī kad auto noripo no konveijera. Bet reāli tas tiek noteikts baltoties uz eļļas ražotāja noteiktajiem parametriem. Tajos tālajos gados širpotreba autiņi tika komplektēti ar parasto eļļu, kurai bija 10000km. Sintētika tolaik skaitījās vēl ekskluzīva lieta, tādēļ tā arī netika izskatīta kā iespējamība.
Un šī kilometrāža nav atkarīga no dzinēja. Tas ir atkarīgs no tā cik ilgi eļļa spēj saglabāt pietiekoši augstu kvalitāti. Gan 10000km vecajām eļļam, gan 15000 jaunajām sintētikām ir jau ar ļoooti lielu rezervi. Tāpēc mainīt biežāk kā to noteicis eļļas ražotājs vienkārši nav jēgas. Eļļa nemaina savas īpašības ik pēc 1000km.
P.S. - Reizē ar eļļu vienmēr mainu arī visus filtrus, ieskaitot degvielas filtru. Kaut degvielas filtram noteikts ir daudz ilgāks kalpošanas laiks. Jo mūsu DUSos diemžēl ir vairāk piemaisījumu kā pedantiskais vācietis spēj iedomāties. Tādēļ labāk biežāk nomainīt degvielas fitru nekā dabūt pārsteigumu nosprāguša degvielas sūkņa veidā.
Grāmatvedība, nodokļu optimizācija un konsultācijas. IT risināumi. Forex. storms[at]mansmaks.lv
Lietotāja avatars
Storms
 
Atbildes: 12858
Pievienojies: 2004/Mai/15, 13:23
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: VW Passat B3
Dzinējs: 2E

Atbildēt Alien » 2006/Mar/27, 11:44

es savam mainiju pie 10k eļļu (semisynt.)
servicemans brīnijās cik ta es esu nobraucis :shock:
jo eļļas krāsa un konistence bija gandrīz kā tiko ielietai
Lietotāja avatars
Alien
 
Atbildes: 8751
Pievienojies: 2004/Dec/08, 16:51
Atrašanās vieta: Ķekava
Braucu ar: JEEP
Dzinējs: CRD+chipsis

Atbildēt mdude » 2006/Mar/27, 11:53

varu mainit ik pec 10,000 jo vairak vienkarshi pa gadu nenobraucu. tie kas valee pa 30,000 gada protams negribes mainit biezhak ka vajadzigs. :)

tagad iekshaa ir ADDINOL ella. liekas ka nav parak laba. taisijos liet tagad TEXACO. redzees kaa buus. man to addinol druku eed kaut gan vizuala noplude nav verojama.
Lietotāja avatars
mdude
 
Atbildes: 250
Pievienojies: 2006/Mar/14, 12:35
Atrašanās vieta: Rīga-Metsepole-Rīga

Atbildēt Alien » 2006/Mar/27, 11:55

mdude rakstīja:varu mainit ik pec 10,000 jo vairak vienkarshi pa gadu nenobraucu. tie kas valee pa 30,000 gada protams negribes mainit biezhak ka vajadzigs. :)

tagad iekshaa ir ADDINOL ella. liekas ka nav parak laba. taisijos liet tagad TEXACO. redzees kaa buus. man to addinol druku eed kaut gan vizuala noplude nav verojama.

ja drusku ēd tad var gadīties ka vārstu gumijām ir kirdik
Lietotāja avatars
Alien
 
Atbildes: 8751
Pievienojies: 2004/Dec/08, 16:51
Atrašanās vieta: Ķekava
Braucu ar: JEEP
Dzinējs: CRD+chipsis

Atbildēt Storms » 2006/Mar/27, 11:59

mdude rakstīja:tagad iekshaa ir ADDINOL ella. liekas ka nav parak laba. taisijos liet tagad TEXACO. redzees kaa buus. man to addinol druku eed kaut gan vizuala noplude nav verojama.

Hmm... eļļas ēšana nav patīkamākais pasākums. :? Ēst var dažādu iemeslu dēļ un visbiežāk eļļa nonāk cilindros kur kopā ar degmaisījumu tiek sadedzināts un izpūsts ārā pa izpūtēju. Tāpēc arī vizuāli nekādas noplūdes neredzēsi.
Bet ja gribi kvalitatīvu eļļu tad skaties pēc ražotāja kuram nav austrumeiropā rūpnīcas, vai arī kādā no austrumeiropas rūpnīcām kautkas netiek ražots pēc šī brenda pasūtījuma. Viens tāds ir zināms Motul, tam zavods ir tikai Francijā no kurienes tiek apgādāta vecā eiropa - kur cilvēkus ar brenda nosaukumu vien nepiečakarēsi.
Motul zinu ka dabūjams ir iekš APE Motors. Cena zemāka nekā dažu-labu brendu eļļām.
Grāmatvedība, nodokļu optimizācija un konsultācijas. IT risināumi. Forex. storms[at]mansmaks.lv
Lietotāja avatars
Storms
 
Atbildes: 12858
Pievienojies: 2004/Mai/15, 13:23
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: VW Passat B3
Dzinējs: 2E

Atbildēt C4 DIESEL » 2006/Mar/27, 12:07

Storms rakstīja:
mdude rakstīja:tagad iekshaa ir ADDINOL ella. liekas ka nav parak laba. taisijos liet tagad TEXACO. redzees kaa buus. man to addinol druku eed kaut gan vizuala noplude nav verojama.

Hmm... eļļas ēšana nav patīkamākais pasākums. :? Ēst var dažādu iemeslu dēļ un visbiežāk eļļa nonāk cilindros kur kopā ar degmaisījumu tiek sadedzināts un izpūsts ārā pa izpūtēju. Tāpēc arī vizuāli nekādas noplūdes neredzēsi.
Bet ja gribi kvalitatīvu eļļu tad skaties pēc ražotāja kuram nav austrumeiropā rūpnīcas, vai arī kādā no austrumeiropas rūpnīcām kautkas netiek ražots pēc šī brenda pasūtījuma. Viens tāds ir zināms Motul, tam zavods ir tikai Francijā no kurienes tiek apgādāta vecā eiropa - kur cilvēkus ar brenda nosaukumu vien nepiečakarēsi.
Motul zinu ka dabūjams ir iekš APE Motors. Cena zemāka nekā dažu-labu brendu eļļām.


to var iepirkt arii ieksh RUMBULAS par labu ciparu.
C4 DIESEL
 
Atbildes: 10
Pievienojies: 2006/Mar/27, 11:42
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt KenFolds » 2006/Mar/27, 12:09

C4 DIESEL rakstīja:to var iepirkt arii ieksh RUMBULAS par labu ciparu.

nezinu gan... tadas lieta skaa ellju es personigi labaak iegaadaaju pie sev zinaama cilveeka kas navieintereseets mani piekaaast jo tas noziimeetu labu antireklamu ;)
un mums tie tirgonji visaadus briinumus izdomaa lai tik notirgotu kautko...

p.s. skopais maxaa 2vreiz 8)
Lietotāja avatars
KenFolds
 
Atbildes: 608
Pievienojies: 2004/Okt/25, 10:54
Atrašanās vieta: Ikshkjile :)

Atbildēt C4 DIESEL » 2006/Mar/27, 12:13

KenFolds rakstīja:nezinu gan... tadas lieta skaa ellju es personigi labaak iegaadaaju pie sev zinaama cilveeka kas navieintereseets mani piekaaast jo tas noziimeetu labu antireklamu ;)
un mums tie tirgonji visaadus briinumus izdomaa lai tik notirgotu kautko...

p.s. skopais maxaa 2vreiz 8)

kaada starpiiba kur to eļļu pirkt tirgū vai veikalā :coffee:
C4 DIESEL
 
Atbildes: 10
Pievienojies: 2006/Mar/27, 11:42
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt KenFolds » 2006/Mar/27, 12:15

C4 DIESEL rakstīja:kaada starpiiba kur to eļļu pirkt tirgū vai veikalā :coffee:

MAN taa ir liela starpiiba :P
Lietotāja avatars
KenFolds
 
Atbildes: 608
Pievienojies: 2004/Okt/25, 10:54
Atrašanās vieta: Ikshkjile :)

Atbildēt Alien » 2006/Mar/27, 12:16

vecam dīzelim jau pofig
pērc kaut vai pārtikas veikalā :lol:
Lietotāja avatars
Alien
 
Atbildes: 8751
Pievienojies: 2004/Dec/08, 16:51
Atrašanās vieta: Ķekava
Braucu ar: JEEP
Dzinējs: CRD+chipsis

Atbildēt Storms » 2006/Mar/27, 12:17

C4 DIESEL rakstīja:kaada starpiiba kur to eļļu pirkt tirgū vai veikalā :coffee:

Tirgū var gadīties ka no tā ko tu gribi nopirkt ir tikai iepakojums. ;) Veikalos šitādus pigorus parasti nemēdz taisīt un tur to ir grūtāk dabūt gatavu. Veikalos var izkontrolēt preces plūsmu, bet tirgū - šodien es tirgoju, bet rītdien es ar visu naudiņu esmu tālēs zilajās.
Grāmatvedība, nodokļu optimizācija un konsultācijas. IT risināumi. Forex. storms[at]mansmaks.lv
Lietotāja avatars
Storms
 
Atbildes: 12858
Pievienojies: 2004/Mai/15, 13:23
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: VW Passat B3
Dzinējs: 2E

Atbildēt sarkans » 2006/Mar/27, 12:50

kaada starpiiba kur to eļļu pirkt tirgū vai veikalā :coffee
Nu it kā visi ir dzirdējuši par kreisajām precēm,nu ja būtu cieši pārliecināts ka tā ir iistā MOTUL tad kāpēc gan nepirkt,neesu miljonārs!
Pēdējo reizi labojis sarkans - 2006/Mar/27, 12:55, labots 1 reizi.
Lietotāja avatars
sarkans
 
Atbildes: 2258
Pievienojies: 2005/Apr/03, 17:12
Atrašanās vieta: Riga, Pļavinieki

Atbildēt Storms » 2006/Mar/27, 12:52

sarkans rakstīja:... ja būtu cieši pārliecināts ka tā ir iistā MOTUL tad kāpēc gan nepirkt,nneesu miljonārs!

Tieši tā. Bet par cik šādas pārliecības parasti nav (vai arī tās ir sekas pēc pārdevēja apvārdošanas) tad labāk aizbraukt līdz Ape Motors. Tie toč sūdus netirgo. ;)
Grāmatvedība, nodokļu optimizācija un konsultācijas. IT risināumi. Forex. storms[at]mansmaks.lv
Lietotāja avatars
Storms
 
Atbildes: 12858
Pievienojies: 2004/Mai/15, 13:23
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: VW Passat B3
Dzinējs: 2E

Atbildēt sebs » 2006/Mar/27, 14:15

Es peedeejos 4 gadus leju tikai un vieniigi 98 oktaanu! Nu neeesmu es sadists, lai chakareetu sava autinja taa jau ne paaraak vieglo dziivi ripinoties pa latvijas celjiem, jeb driizaak bezceljiem! Bet par elljaam runaajot leju sinteetisko, patreiz pa karteri maisaas kautkaada franchu ellja, ja atminja nevilj FIA, respektiivi ziimols manupraat nav tas noteicoshais, galvenais, lai sinteetika!!!
Pēdējo reizi labojis sebs - 2006/Mar/27, 14:18, labots 1 reizi.
Lietotāja avatars
sebs
 
Atbildes: 1077
Pievienojies: 2004/Jūn/16, 15:51
Atrašanās vieta: Rīga/Mārupe
Braucu ar: PASSAT CC
Dzinējs: TSI

Atbildēt androns » 2006/Mar/27, 14:17

man gan ir originaalaa Castrol :)

ir OK :)
Lietotāja avatars
androns
 
Atbildes: 10933
Pievienojies: 2004/Jan/26, 15:19
Atrašanās vieta: Rīga
Braucu ar: Tosteri
Dzinējs: 2.0

Nākošais

Atgriezties uz Dzinējs

cron

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 0 viesi